Özel okullar neye göre öğrenci alıyorlar?

O kadarını bilmiyorum ama mektebim ve doğa 2 sene önce 40bin istediler burs olmadan.
Anladım hocam çok teşekkür ederim ilgilendiğin için iyi geceler dilerim. :)
Genel müdürlüğün iletişim bilgileri: Genel Müdürlük
Buradan da şehrinizi aratırsanız hangi kampüsün iletişim numarasını isterseniz çıkıyor: Bahçeşehir Okulları
çok teşekkür ederim hocam iyi geceler dilerim :)

Türkiye'de sadece paraya bakarlar LGS puanın ile burs kazanabilirsin belki. Düşük puana da pek burs vermeyebiliyorlar. Okulunu seçerken de dikkat et çünkü büyük bir miktar ödeyeceksin pişman olmaman lazım.

Anladım peki teşekkür ederim bir sorum daha olacak paradan kastedilen şey mesela bir okul giriş için 40 bin TL istiyorsa bunu ek ücret ödeyerek mi giriliyor yoksa belirtikleri 40 bin TL ile mi?

Anladım peki teşekkür ederim bir sorum daha olacak paradan kastedilen şey mesela bir okul giriş için 40 bin TL istiyorsa bunu ek ücret ödeyerek mi giriliyor yoksa belirtikleri 40 bin TL ile mi?
Kardeşim yorumlarından anladığım kadarıyla maddi imkanlarına güvenerek okul seçimi yapmaya düşünüyorsun. Benden sana tavsiye: Git çalış, bak ben 8.sınıfta ve ortaokulda ders çalışmadım diye hergün kendime küfrediyorum çünkü şimdi çalışıyorum ama konular birbiriyle bağlı olduğu için diğerlerine göre ekstra zaman harcamam gerekiyor veya bazen konu anlayıp soru çözemiyorum çünkü geçmiş konuları bilmiyorum. Hadi güzel bir liseye gittin büyük ihtimal orada ki çocuklar canavar gibi olacak, onların yanında düşük kalınca adama koyar. Sen çalış konular hakkında az çok bilgin olsun yapamazsan okulu öyle seçersin en azından geçmiş konularla ilgili bilgin olduğu için lise konularını çabucak kavrarsın. Başarılar.

Bazı özel okulların (ted Ankara koleji gibi) ayrı programları var, daha yüksek başarılı öğrencilerin toplandığı.

Çok geç yanıt veriyorum hocam ama belki bu zamanlarda konuya bakan olur :D TED Ankara Koleji'nin cidden yetenek ve başarıya göre öğrenci aldığı yıllar 2000'lerde bitti. Şu anda garip grup tiplerle dolu okul. Normalde kapalı olan kontenjanlar parayı peşin verene bir anda sihirli bir şekilde açılıyor sanırsam. Atatürk'ün kurduğu bir okul ve yine mezunlar derneği gibi topluluklar sayesinde ayrıcalıklı bir kolej ama eskisi gibi "TED'li olmak ayrıcalık" değil bence çok. Ayrıca sadece eğitimin (kıyafet,yemek ve kitap ücretleri de var) yıllık 100 bin TL gibi bir fiyat olduğunu belirtmek isterim. (Ancak hatırı sayılır miktarda burslu öğrenci okutuyorlar haklarını yemek lazım.)

Çok geç yanıt veriyorum hocam ama belki bu zamanlarda konuya bakan olur :D TED Ankara Koleji'nin cidden yetenek ve başarıya göre öğrenci aldığı yıllar 2000'lerde bitti. Şu anda garip grup tiplerle dolu okul. Normalde kapalı olan kontenjanlar parayı peşin verene bir anda sihirli bir şekilde açılıyor sanırsam. Atatürk'ün kurduğu bir okul ve yine mezunlar derneği gibi topluluklar sayesinde ayrıcalıklı bir kolej ama eskisi gibi "TED'li olmak ayrıcalık" değil bence çok. Ayrıca sadece eğitimin (kıyafet,yemek ve kitap ücretleri de var) yıllık 100 bin TL gibi bir fiyat olduğunu belirtmek isterim. (Ancak hatırı sayılır miktarda burslu öğrenci okutuyorlar haklarını yemek lazım.)
Hayır canım. Bilim İnsanı Yetiştirme Programı var, kendi ortaokulundan sınavla + Lise Geçiş Sınavıyla alıyor. Ben 2010’lu yıllarda orada okudum, öğretmen kalitesi de öğrenci kalitesi de son derece iyiydi Bilim İnsanı programının.

Bir de IB programı var uluslararası diploma veren. Orada da hem eğitim hem öğrenci profili ortalama üstü.

Kalan öğrencilere “Ulusal” diyorduk, onlar içinde şımarık, boş zengin züppe çok maalesef orası doğru.

Ortaokuldaki akran zorbalığı korkunçtu ama gerçekten, orada seçilmiş sınıf yoktu, tamamen karışıktı. Bir şekilde iyi insanlarla takılıp atlattık :D

Ama tabii ki benim okuduğum dönemde ekonomi iyiydi, sınıf arkadaşlarım hep mühendis-avukat-doktor çocuklarıydı. Şu anda profil iyice müteahhit çocuklarına kaymış mıdır bilemem. Yine de Ankara’nın ve Türkiye’nin sayılı özel okullarındandır, çizgisi Atatürk devrimlerinden ve cumhuriyetten büyük ölçüde sapmamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı