Özer Sencar: Ekrem İmamoğlu yeniden İBB adayı olsa %63-64 puanla tekrar kazanacağını görüyoruz

2020 yılında Elazığ ve Malatya'da deprem oldu 6.8 büyüklüğünde hani(!)

Ekrem İmamoğlu deprem bölgesine ucundan uğrayıp 1 gün sonra kayağa tatile gitti Erzurum'a hani? Siz nerede yaşıyorsunuz? O deprem sırasında 50'ye yakın insan öldü.

O zaman bile büyük infial oldu böyle ismi olur diye. Sonra basının karşısına çıktı. Tatil bana yakışıyor dedi başka ve millet alkışladı helal bizim başkana tatil bile yakışıyor diye...

Size hangi depremde 50-60 kişinin öldüğünü sordum Ekrem'in açıklamalarından bahsetmedim. Ayrıca hayır tatile gitmesini yanlış bulmuyorum ama açıklamalarını son derece yanlış buluyorum.

Ekleme : Dediğiniz deprem en başta aklıma gelmedi ancak sonradan buldum.

2020 yılında Elazığ ve Malatya'da deprem oldu 6.8 büyüklüğünde hani(!)

Ekrem İmamoğlu deprem bölgesine ucundan uğrayıp 1 gün sonra kayağa tatile gitti Erzurum'a hani? Siz nerede yaşıyorsunuz? O deprem sırasında 50'ye yakın insan öldü.

O zaman bile büyük infial oldu böyle ismi olur diye. Sonra basının karşısına çıktı. Tatil bana yakışıyor dedi ve kendi seçmeni alkışladı helal bizim başkana tatil bile yakışıyor diye... ( sırf siyasi körlük ile tabii. O zamanlar her şey güzel olacak algısı vardı çünkü.)

Niye akp belediyelerinde bu tür afetler olunca sesiniz çıkmıyor, zamlar olunca sesiniz çıkmıyorda konu İstanbul'a gelince hepiniz duyarlı vatandaş kesiliyosunuz. Altyapı sorunluysa 3 senedir değil yıllardır sorunlu neden 20 senede yapılmadı da 3 senede 15 milyon nüfusa sahip artı olarak resmi rakamlara göre 1 milyondan fazla mültecinin bulunduğu şehirin alt yapısının düzelmesini nasıl bekliyosunuz?

Konu akpnin kötü durumu olunca tarafsızım diyosun tarafsız kimliğine ne oldu merak ediyorum.

Niye akp belediyelerinde bu tür afetler olunca sesiniz çıkmıyor, zamlar olunca sesiniz çıkmıyorda konu İstanbul'a gelince hepiniz duyarlı vatandaş kesiliyosunuz. Altyapı sorunluysa 3 senedir değil yıllardır sorunlu neden 20 senede yapılmadı da 3 senede 15 milyon nüfusa sahip artı olarak resmi rakamlara göre 1 milyondan fazla mültecinin bulunduğu şehirin alt yapısının düzelmesini nasıl bekliyosunuz?

Sorumlu olduğu il içersinde afet varken sel varken tatile giden kayağa giden veya büyükelçiler ile gizli kapaklı yemeğe giden başka bir belediye başkanı varsa söyle birlikte eleştirelim.

Sorumlu olduğu il içerisinde afet varken sel varken tatile giden kayağa giden veya büyükelçiler ile gizli kapaklı yemeğe giden başka bir belediye başkanı varsa söyle birlikte eleştirelim.

Elazığ'da deprem varken kayağa gitti bence sorun değil sorumlu olduğu il değil sonuçta bu kayak mevzusunu niye bu kadar büyüttünüz anlamadım yaptığı vicdana sığmaz ama zorunluda değil.

Gizli kapaklı yemek dediğin gizli kapaklı olur restoranlarda olmaz bunu anlayabilirsin herhalde.

Ekrem İmamoğlu halka oynayabilen biri olsaydı hakkında ki karalama kampanyaları başarılı olmazdı zaten, sokakta 10 kişiye sorsanız 7'si Ekrem hiçbir şey yapmıyor anca tatile çıkıyor der.

İmamoğlu Esenyurt hakkında açıklama yaptı bir süre önce.

"Esenyurt'ta dere yatağını ben olduğu yerden değiştirip başka yere kaydırmadım. Çünkü Esenyurt'ta dere yatağını ben daraltmadım. Altyapı olmadan binlerce beton gökdeleni ben dikmedim. Aynı zihniyet sadece Esenyurt'ta değil rant uğruna İstanbul'un birçok vadisine, dere yatağına kötü yapılaşmaları soktu. Bu dere yataklarında İstanbulluların ne bedeller ödediğini görebilirsiniz.

Bu rantçıların yarattığı kaosu azaltmak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Yağmur üç yıl önce yağsa hala selde kaybolanları arardık."

Çalışma olarak ne yaptı? Bir şey yapmadı. Kaç yıldır İstanbul'da, bir zahmet düzeltsin.

Sorumlu olduğu il içerisinde afet varken sel varken tatile giden kayağa giden veya büyükelçiler ile gizli kapaklı yemeğe giden başka bir belediye başkanı varsa söyle birlikte eleştirelim.

Tipik akpli. Büyükelçi ile neredeyse bütün büyük belediye başkanları yemek yemiştir. Gizli saklı dediği yerde balıkçı.

Tipik akpli. Büyükelçi ile neredeyse bütün büyük belediye başkanları yemek yemiştir. Gizli saklı dediği yerde balıkçı.

Kendi partisine bile haber vermiyor. Her olayı sosyal medyadan bildiren Ekrem İmamoğlu büyükelçi ile şu tarihte yemek yiyecez neden dememiş mesela?

Yerel yönetimlerden sorumlu CHP'li Milletvekili bile inkar etti ilk saatler. CHP'li bütün isimler inkar ediyordu yok öyle bir şey yemeğe gidemez diye...
12 saat neredeyse İBB'de sustu inkar etti. Sonra mobese görüntüleri çıkınca yarım ağız ne var canım 1 saat yemek yedik dendi.

Sonra orataya çıktı ki 3 saat sürmüş yemek. Ayrıca yemek yenilen yer boğaza karşı ve İBB afet kordinasyon merkezine 120 km mesafede. O kadar kar tipi altında İstanbul'u bırakıp oraya 2 kar küreme aracı ile gidip 3 saat İngiliz büyükelçi ile yemek yenilmiş. Burada garip bir iş yok mu?

Üstüne bir belediye başkanı 3 saat ne konuşur yabancı elçi ile? Sen annen veya baban ile yemeğe gitsen 3 saat oturamazsın.

Son düzenleme:
Çalışma olarak ne yaptı? Bir şey yapmadı. Kaç yıldır İstanbul'da, bir zahmet düzeltsin.

Metro altyapı yapıyor işte. Bir belediye daha başka ne yapar ki? Borç derken metro için borç alıyor genellikle o da normal devlet de demiryolları için borç alıyor bunlar amortisini kısa zamanda yapıyor. Kredi derecelenme notu da değişmedi. Yani öyle aman aman olmadı. 2 yılda ülkede her şey 2X yaptı bir zahmet de eskisi gibi olmasın bazı şeyler.

İcraat yapmadı diyorsanız internet üzerinden kısa bir araştırma yapmanız yeterli, yaptığı icraatleri görebilirsiniz. Tabii A haber gibi yerlere bakmanız doğru olmaz çünkü yandaş haber kanallarına göre Ekrem'in tatilden döndüğü yok.

Kendi partisine bile haber vermiyor. Her olayı sosyal medyadan bildiren Ekrem İmamoğlu büyükelçi ile şu tarihte yemek yiyeceğiz neden dememiş mesela?

Yerel yönetimlerden sorumlu CHP'li milletvekili bile inkar etti ilk saatler. CHP'li bütün isimler inkar ediyordu yok öyle bir şey yemeğe gidemez diye...
12 saat neredeyse İBB'de sustu inkar etti. Sonra mobese görüntüleri çıkınca yarım ağız ne var canım 1 saat yemek yedik dendi.

Sonra orataya çıktı ki 3 saat sürmüş yemek. Ayrıca yemek yenilen yer boğaza karşı ve İBB afet kordinasyon merkezine 120 km mesafede. O kadar kar tipi altında İstanbul'u bırakıp oraya 2 kar küreme aracı ile gidip 3 saat İngiliz büyükelçi ile yemeğe gidilmiş burada garip bir iş yok mu? Üstüne bir belediye başkanı 3 saat ne konuşur yabancı elçi ile? Sen annenle babanla yemeğe gitsen 3 saat oturamazsın.

3 saat çok normal. Hükümete gelmeyi istemiyorlar mı hükümet değişinceki planlarını anlatmışlardır. Ne de olsa dünyanın 1 numaralı ülkesi. O büyükelci ülkeye dönünce ABD başkanına bilgiler veriyor ona göre yatırım ilişkileri iyleştirme olabilir. 20 yıl önce de aynı şeyler oldu. Balıkcı da olmadı ama başka yerlerde oldu araştır biraz.

Sürekli eko zam yapıyor biz engelliyoruz falan diye prim yapıyorsunuz ama kendi belediyeleriniz de zam yapıyor. 2024 yerel seçimlerinde diğer büyükşehirleri kaybedince görürsünüz. Bursa da 2018 de bitecek metro 2022 de yeni testleri bitti LoL.

Geri
Yukarı