Özgeçmişimde olamayan bir iş deneyimimden bahsetsem bunun bana ne gibi bir dezavantajı olur?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda globaldeki bir tasarım ajansından bana bir iş teklifi geldi. Dünyanın en güçlü, hepimizin bildiği bir marka ile iş birliği yapıyorlar. Markanın lansman dönemlerindeki iş yoğunluğuna destek vermem için bana bir teklifte bulundular ancak ayrı şehirlerde olmamızdan ötürü sunulan teklif benim açımdan pek karlı sayılmaz. Tek olumlu yönü özgeçmişime o büyük markanın adını yazacak olmam. İş sonunda maddi açıdan elimde çok fazla bir para kalmayacak ve bu proje sürecinde başka bir şehre sürekli gidip gelmek beni sağlık açısından da yoracak. Şehir uzak değil komşu şehiriz ama yine de neredeyse bir buçuk ay boyunca her gün gidip gelmek beni yıpratacak. Özgeçmişime o markanın adını yazmayı çok istiyorum. Aracı firmanın adını veya başka bir detayını veya süreçlerle iligli bilgi vermeyeceğime dair gizlilik sözleşmesi imzaladım zaten. Özgeçmişime aracı bir gizli firma adından ve neresi olduğundan bahsetmeden gizli olduğunu belirterek bu X markasına proje bazlı olarak çalıştığımı, çalışmadığım halde ekleyip, yine aracı firmadan da hiç söz etmesem benim açımdan ne gibi bir dez avantajı olur?

Yani anladığım kadarıyla çalışmadığın bir yeri CV'ne eklemek istiyorsun. Öyle karmaşık yazmışssınki anlayana aşkolsun :D bazen iş görüşmesine gittiğinde firmalar önceki firmanı arayıp sorgulayabiliyorlar böyle bir çalışanınız var mıydı diye. Benim başıma geldi açıkçası. Bu sebeple böyle bir şey başına gelebilir fakat bir buçuk ay gibi kısa süreli bir çalışma için çok da sorun olacağını sanmam. Ama bana sorarsan yine de yazma derim.

Yani referans belgesi, teyit belgesi gibi belgeleri sözünü ettiğin firmadan isterler ileride dertsiz başına dert alırsın bence yapmamalısın.

İsterseniz özgeçmişinize Apple'da çalıştığınızı yazın fark etmez. Konu iş yapmaya geldiğinde, önceki iş yerlerinizi ve tecrübelerinizi göz önüne alıp size sorumluluk verdiklerinde başaramazsanız şirkette alay konusu olursunuz. Bununla birlikte sektörde kendi adınıza kötü bir iz bırakabilirsiniz.

İsterseniz özgeçmişinize Apple'da çalıştığınızı yazın fark etmez. Konu iş yapmaya geldiğinde, önceki iş yerlerinizi ve tecrübelerinizi göz önüne alıp size sorumluluk verdiklerinde başaramazsanız şirkette alay konusu olursunuz. Bununla birlikte sektörde kendi adınıza kötü bir iz bırakabilirsiniz.

Teklif edilen proje zaten benim için çok basit bir iş hatta iş bile sayılmaz diyebilirim. Ancak bu sebepten ötürü maddi olarak pek karlı bir iş değil sadece marka değeri olduğu için acaba ondan faydalanabilir miyim diye düşündüm.

Kariyeriniz için bu kadar önemli firma ise işi kabul etseniz, o şehirde kalsanız iş bitene kadar olmaz mı? Meraktan soruyorum bu kadar önemli firma ise değer bence.

Ben 1 hafta önce iş görüşmesine gittim kurumsal bir firmaydı. Vallahi benim daha önceden çalıştığım yerden tutun orada verdiğim referanslara kadar aramışlar referans olan tanıdıklarım ve önceki çalıştığım kurum arayıp söyledi bana. Bence riske atmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı