Özgür Demirtaş'ın yaptırdığı geri vites sosyal medyada gündem oldu

Tansu çiller vakasından sonra bu adama pek ısınamıyorum nedense. Tansu Çiller'de ekonomist idi ama 1994 olayı örnek.

İnsanlar hitabeti kuvvetli kişilere tav olurlar. Çiller de akademisyen, ekonomist falan idi tam anlamıyla. Teorik bilgiyi süsleyip iyi hitabet ile satıyorlar bize ama her şey teori değil.

Şöyle izah edeyim, her zaman 2+2=4 olsaydı bütün ekonomistler milyoner olurdu. Teori pratiği destekler ama pratik olmadan sadece teoriyle işler yürümez.

Bana sorarsanız allame-i cihan gelse yine çok fark olacağını sanmıyorum. Önce toplumun değişmesi lazım, sonra ekonomi değişir.

Benim görüşüm hakaret/küfür edenin değil iftira atanın ceza alması gerekiyor hem de ağır cezalar.

Bu ülkede her şey olursun ama rezil olamazsın. Kim iftira atıyor?

Opera Anlık Görüntü_2022-07-04_140908_tr.euronews.com.png

İnsanlar hitabeti kuvvetli kişilere tav olurlar. Çiller de akademisyen, ekonomist falan idi tam anlamıyla. Teorik bilgiyi süsleyip iyi hitabet ile satıyorlar bize ama her şey teori değil.

Şöyle izah edeyim, her zaman 2+2 = 4 olsaydı bütün ekonomistler milyoner olurdu. Teori pratiği destekler ama pratik olmadan sadece teoriyle işler yürümez.

Bana sorarsanız allame-i cihan gelse yine çok fark olacağını sanmıyorum. Önce toplumun değişmesi lazım, sonra ekonomi değişir.

Eki Görüntüle 1440572

Ben şöyle anlıyorum bu adamı ekonomiden sorumlu bakan yapsalar ekonomiyi düzelteceğini söylüyorlar. Hatta Hulki Cevizoğlu popülerleştirmeye çalışıyorlar vb bir şeyler demişti Özgür Demirtaş için.

Dünyanın ambargosunu yiyen İran'a bak bir de uçan kaçan Türkiye'ye bak hedef ilk 10'du ilk 20'den bile düşmüşüz troller ne düşünüyor acaba? Doğruya doğru yanlışa yanlış diyen bu forumda sürekl yorum yazan bir arkadaş var ona sormak lazım bu yanlışa yanlış deyip vazgeçer mi desteklemekten.

Ama tek başına bir şey ifade etmiyor. İsviçre ile eşit durumdayız ama adamların alım gücü ortada.
Birden fazla parametre var. İran'ın gayrisafi yurtiçi hasılası çok daha büyük fakat kim orada yaşamak ister?

Ben şöyle anlıyorum bu adamı ekonomiden sorumlu bakan yapsalar ekonomiyi düzelteceğini söylüyorlar. Hatta Hulki Cevizoğlu popülerleştirmeye çalışıyorlar vb bir şeyler demişti Özgür Demirtaş için.

Ekonomiyi düzeltebileceğine inanmıyorum, ve Hulki Cevizoğlu ile paralel düşünüyorum.
Ekonomiyi tek başına düzeltebilecek yetkinlikte ütopya birisi olsaydı, başka ülkelerden bile adamı alıp ülkelerinde ekonomi başına koyarlardı. Bu işler öyle basit olmuyor :D
Tarihte ne ekonomistler geldi geçti.

@241046 davayı geri çekti diye biliyorum. Hem Özgür beye ve takipçilerine küfür edecek cesareti buluyor kendisinde, davayı görünce tüyüyor ama :D Böyle insanları gerçekten sevmiyorum, Özgür bey gerçekten davayı geri çekmeseydi de süründürseydi şunu.

Özgür hoca ifade özgürlüğüne inanan birisi ki bu liberal oluşundan kaynaklı bir şey hesabın troll olduğunu bildiği için korkuttu sadece.

İyi yapmış açıkçası Özgür Demirtaş.

Gerek sosyal medya gerek bu tarz platformları kullanıp insanlara hakaret küfür eden insanların cezalandırılmasından yanayım.

Keşke şikayetini geri çekmeseydi. Millete örnek olurdu hiç yoktan. 1 Milyon TL olmasa bile bir 20-30 bin TL tazminat alabilirdi.

Geri
Yukarı