Özgüvensizlik yüzünden ezilmek

Maksimum tiktok kullanıcıları.

Nasıl ya cidden özür dilediler mi?

Bizim okulda okuldan atılan oldu devlet okuluna gidiyorum.
Kaliteli bir okulsa atılıyor zaten. Özellikle yüksek OBP isteyen bir Anadolu Lisesiyse atıyorlar. Ama ben mesela özel liseye geçmeden önce dandik bir Meslek Lisesine gidiyordum. Bütün serserilikler dönüyor ve müdürlerin umurunda değil. Açık açık "Siz dikkat edin, biz uğraşamıyoruz" diyorlar.

Korku sorunum olduğunu düşünüyorsan gel teke tek özgüvenin varsa? Diye bir soru yöneltebilirsiniz. Buna benzer cümleleri sürekli kurarsanız hırslı biri olduğunuzu anlayacaklar ve dayak yeseniz de dövseniz de size bulaşırken bir kez daha düşüneceklerdir. Aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim sınıfımda da sürekli durduk yere garip sesler çıkartan şımarık serseri çocuklar var. Bende iri biriyim. Sosyal medya hesabımdan birkaç fotoğrafıma baktılar ve dövemeyeceklerini anlayınca saldılar. Sınıfın sessiz ama çok konuşulan çocuğu oldum. Sana vereceğim tavsiye okulda sevmediğin kişilere karşı massaka gibi ol. Normal hayatında nasıl biriysen öyle ol. Bazen istemediğin yerleri çok fazla takmamak lazım. Ben okul ile evi ayırıyorum ve okula giderken "zaten nasıl olsa sıcacık evime gideceğim elinde sonunda. Katlanırım bunlara" diye kendimi avutuyorum. Öldürmeyen şey güçlendirir hocam. Ha olur da çok üzerinize gelirlerse morgöz yapmaktan çekinmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…