Özgüvensizlik yüzünden ezilmek

Bu insanları anlamakta zorluk çekiyorum gerçekten. Okula gittim kimse bir şey söyleyemedi, hatta bazıları gelip özür diledi 🤡 Fakat sanalda ne değişiyor onu anlamadım. Ben de @General Skywalker hocamın dediğini yaptım, affettim. Madem gerçekte söylemeye cesaret edemiyorsunuz neden sanalda yazarsınız ki? Neyse, yardımlarınız için sağ olun hocalarım :)

Bu insanları anlamakta zorluk çekiyorum gerçekten. Okula gittim kimse bir şey söyleyemedi, hatta bazıları gelip özür diledi 🤡 fakat sanalda ne değişiyor onu anlamadım. Ben de @General Skywalker hocamın dediğini yaptım, affettim. Madem gerçekte söylemeye cesaret edemiyorsunuz neden sanalda yazarsınız ki? Neyse, yardımlarınız için sağ olun hocalarım :)

Hocam sanırım okuldan birisi bu konuyu gördü ve bulaşmadılar.

Hocam o tarz kisileri sallama bir sure sonra onlar kaybediyor mesela bana satasanlari uyaririm nazikce ama anlamazsa daha farkli anlatirim kendini ezdirme.

Merhaba, bugün yine beklediğim bir olay oldu. Okulda sınıftakilerin tavırları ergence geldiği için kimseyle konuşmuyorum, biraz da özgüvensizlik var tabii eskiden. Öncelikle her konuda belirtiyorum fakat yine söyleyeyim kalıplı biriyim, ezilmekten kastım sözlü olarak. Yoksa fiziksel olarak hiçbirinin şansı olduğunu düşünmüyorum :D. 3 gündür hastayım ve raporluyum diye okula gitmiyorum, sınıf grubuna ödevleri atar mısınız dedim. Bir de Technopat'tan alıştığım için hep mesaj yazarken Türkçe kurallarına dikkat ediyordum. Sonra biri hayır dedi "tamam, en azından bu da bir cevap" dedim çünkü başka kimse bir şey dememişti, en azından cevap attığı için teşekkür manasında yani. Sonra biri de benimle TDK diye dalga geçti. Ben de onlar gibi kurallara dikkat etmeyerek ergence yazmayı sevmediğimi söyledim, söylemez olaydım. Zaten bana patlamak için hazırlarmış. İlk başta şey dediler, okulda put gibi durmuyoruz en azından, korkudan kimseyle konuşamıyorsun, klavye delikanlısı vs. bayağı özgüvenimle dalga geçtiler yani. Ben tabii cevap verdim fakat dinlemeden diğer özelliğime laf ettiler. Şimdi yarın okula gideceğim kesin orada da yapacaklar. Ne yapayım hocalarım? Tavsiye verir misiniz? Eskiden kalma özgüvensizliğim var fakat onlarla konuşmamamın özgüvenle alakası yok. Gerçekten düzgün birini bulamadım konuşacak. Öz güvenimi zaten düzeltmeye çalışıyorum ama böyle vurgulayınca hiç hoş olmadı. Moralim fena bozuldu. Zaten nakil aldıracağım şimdi çok daha fazla istiyorum. Türkçe mesaj yazınca çok bilmiş olunuyormuş, öğrenmiş oldum.
Hocam ben olsam sağ kroşeyi ağzının ortasına çakardım (!). Uğraşmayın hocam. Her dediklerine he he diyin. Eninde sonunda durucaklar.

Bu insanları anlamakta zorluk çekiyorum gerçekten. Okula gittim kimse bir şey söyleyemedi, hatta bazıları gelip özür diledi 🤡 Fakat sanalda ne değişiyor onu anlamadım. Ben de @General Skywalker hocamın dediğini yaptım, affettim. Madem gerçekte söylemeye cesaret edemiyorsunuz neden sanalda yazarsınız ki? Neyse, yardımlarınız için sağ olun hocalarım :)
En iyisini yapmışsınız hocam,emin olun sizin psikolojik sağlığınızı da duzeltecegini dusunmekteyim. İleriki durumlarda eğer tekrardan sıkıntı yaşar ve buradan yardım alamazsaniz psikologa gitmekten çekinmeyin,utanılacak bir şey yok bunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı