Özürlü 19.5 özürsüz 10 olduğunda sınıfta kalınıyor mu?

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
Dediğim gibi şu an özürlü 19.5 özürsüz 10 bu şekilde sınıfta kalınıyor mu? Özürlü tarafında kalmadığımı biliyorum ama özürsüz tarafında devamsızlık 10 oluncamı yoksa 10'u geçince mi yani 10.5 vs oluncamı kalınıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi şu an özürlü 19.5 özürsüz 10 bu şekilde sınıfta kalınıyor mu? Özürlü tarafında kalmadığımı biliyorum ama özürsüz tarafında devamsızlık 10 oluncamı yoksa 10'u geçince mi yani 10.5 vs oluncamı kalınıyor?
Dostum sınıfta kalıyorsun. İdare ile velin konuşsun. 5 günü geçmeyecek şekilde özürsüzleri özürlüye aktarıyorlar.

İkisinin toplamı değil. Özürsüz 10'u, özürlü 20'yi geçmeyecek yoksa kalırsın.
İkisinin toplamı. Yönetmelikte "özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan" olarak belirtilmiş.
Özürsüz yapılan her bir devamsızlık için özürlü devamsızlık hakkından 1 eksiltin, 29-1, 28-2 ... 20-10 vesaire. İkisi toplamı 30'u geçtiğinde kalırsınız. Özürsüz 5'i geçtiğinde belge alamazsınız (5 olması sıkıntı değil, 5.5 olmamalı).

Yine kafam karıştı. Kalıyor muyum kalmıyor muyum bir karar verseniz artık?

Size tek sorduğum şey şu, özürlü 10 olunca mı 10'u geçince mi kalınıyor?
Lisede devamsızlık hakkınız 30 gün. 29.5 gününü kullanmışsınız, sadece yarım gün hakkınız kalmış. Kalmamak için bu yarım günü özürlü olarak yapmak zorundasınız, çünkü özürsüz devamsızlığın 10'u geçmesi sınıfta kalmanıza sebep olur.
Şu an özürlü 20 olursa kalmazsınız çünkü özürlü + özürsüz devamsızlık toplamı 30'u geçmiyor. @Kraataos

Son düzenleme:
İkisinin toplamı değil. Özürsüz 10'u, özürlü 20'yi geçmeyecek yoksa kalırsın.
Yanlış bilgi. Özürlü devamsızlığın, ikisinin toplamı 30'u geçmediği sürece bir sınırı yok. Sadece özürsüz devamsızlık 10 gün sınırlı. Eğer özürsüz devamsızlık 0 ise 30 gün özürlü bile yapılabilir.

Özürlü 5'i geçtiği an belge alamazsın.
İkisi toplamı 30'u geçtiği an sınıfta kalırsın.
Hocam kafanız karıştı herhalde. Özürlü değil özürsüz 5'i geçmemeli.

Yanlış bilgi. Özürlü devamsızlığın, ikisinin toplamı 30'u geçmediği sürece bir sınırı yok. Sadece özürsüz devamsızlık 10 gün sınırlı. Eğer özürsüz devamsızlık 0 ise 30 gün özürlü bile yapılabilir.

Hocam kafanız karıştı herhalde. Özürlü değil özürsüz 5'i geçmemeli.

Bunu okuyan biri 20 özürsüz 10 da özürlü yapabileceğini düşünebilir. O yüzden o şekilde düzelttim.

Geri
Yukarı