Özürlü devamsızlığı 60 güne çıkarmak

Playboi

Hectopat
Yer
Detroit
Arkadaşlar özürlü devamsızlık sınırı 20 gün bildiğiniz gibi merak ettiğim şey bunu 60 güne çıkartmak için nasıl bir rapor vermek gerekiyor okula?
İnternette sürekli tedavi zorunluluğu olan öğrencilerin 60 gün devamsızlık hakkı olduğu yazıyor. Ben diş hastanesinden epikiriz raporu alacağım ve doktorum da benim için 1 yıl boyunca tedavi edilmem gerektiğine dair ve takip edileceğine dair bir rapor yazacak. Acaba bu rapor işime yarar mı? Diş teli tedavisi görüyorum.

Arkadaşlar özürlü devamsızlık sınırı 20 gün bildiğiniz gibi merak ettiğim şey bunu 60 güne çıkartmak için nasıl bir rapor vermek gerekiyor okula?
İnternette sürekli tedavi zorunluluğu olan öğrencilerin 60 gün devamsızlık hakkı olduğu yazıyor. Ben diş hastanesinden epikiriz raporu alacağım ve doktorum da benim için 1 yıl boyunca tedavi edilmem gerektiğine dair ve takip edileceğine dair bir rapor yazacak. Acaba bu rapor işime yarar mı? Diş teli tedavisi görüyorum.

Epikiriz raporunun işine pek o konuda yarayacağını düşünmüyorum.

O 60 gün kolay kolay çıkmaz. Bacağının falan kirilmasi gerek.

Yönetmelikte sadece hastanede devamlı tedavi zorunluluğu olması gerektiği yazıyor. Benim durumum da tıpatıp aynı mantıken bakarsak. 20gün devamsızlık çok az gerçekten bitti bile benim devamlı gitmekte olduğum 2 hastane var onların günleri toplamı 16 gün etmiş bu sene. Ne saçma iş bu 20 gün kuralı anlamadım.

Öncelikle bilgi yanlış, izinli devamsızlık için bir sınır yok toplam devamsızlık süresi aşılmadığı sürece. Siz sadece özürsüz devamsızlığınızın 10 günü aşmaması şartıyla toplam devamsızlığınızı 60 güne çıkarmış oluyorsunuz.

Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır.

İşe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum ama muhtemelen yaramaz.

Öncelikle bilgi yanlış, izinli devamsızlık için bir sınır yok toplam devamsızlık süresi aşılmadığı sürece. Siz sadece özürsüz devamsızlığınızın 10 günü aşmaması şartıyla toplam devamsızlığınızı 60 güne çıkarmış oluyorsunuz.

İşe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum ama muhtemelen yaramaz.

Hayır, izinli/özürlü devamsızlık için 20, izinsiz 10 gün sınır var.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Reny. bilgiyi yanlış bilmeniz sorun değil ancak açıklamasını yapmama rağmen hâlâ aynı bilgiyi savunmanız oldukça sinir bozucu.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.

Toplam devamsızlığı aşmadığınız sürece izinli devamsızlık için bir sınır yok. Özürsüz devamsızlık 10 gün, toplam devamsızlık da 30 gündür. Toplam devamsızlığa da izinli ve izinsiz dahil ediliyor.

@Reny. bilgiyi yanlış bilmeniz sorun değil ancak açıklamasını yapmama rağmen hâlâ aynı bilgiyi savunmanız oldukça sinir bozucu.

Toplam devamsızlığı aşmadığınız sürece izinli devamsızlık için bir sınır yok. Özürsüz devamsızlık 10 gün, toplam devamsızlık da 30 gündür. Toplam devamsızlığa da izinli ve izinsiz dahil ediliyor.

Toplamda 30 günü geçtiğinizde adını tam olarak hatırlayamadığım bir öğretmenler kurulunda durumunuz görüşülüp sınıfı geçip geçemeyeceğiniz konuşuluyor. Aynı durumu yaşayıp sınıfı geçtiğimden biliyorum. Aslında aynı şeyi dedik fakat yanlış anlaşılmışız.

Yeni konular

Geri
Yukarı