Özürlü Devamsızlık

1Gülhan1

Kilopat
Daha fazla  
Bu hafta sınavlarım bitiyor. Okulda sabahtan akşama kadar boşuz. Ders işlemiyorlar. Ben de düşünüyorum ki benim özürlü devamsızlığım 3 gün. Haftaya 5 gün, bayram haftasından 2 gün, karne haftasından 2 veya 3 gün için dilekçe yazıp veli ile idareye versem. Yani bu 10 gün için devamsızlığı özürlü olarak girilmesini arz ederim şeklinde dilekçe yazıp verdirsem. Sizce bu durumda absürt durum var mı? 11.sınıf olduğum için bu 10 gün de ders çalışmak istiyorum. Ne düşünüyorsunuz?

Veliniz giderse özürlüye çevrilir ama eğer devamsızlık sınırını doldurmadıysanız.
Şuanda 6 özürsüz 3 özürlü devamsızlığım var. Benim ileri ki haftalarda gitmeyip devamsızlığı özürlü girilmesini istiyorum. Absürt mü? Ortalama 10 gün gitmeyeceğim. Yani bu haftadan sonra gitmeyeceğim. Zaten haftaya değil sonraki hafta 3 gün bayram tatili.

Özürsüz 10 ve Özürlü 20 günü aşmayacak şekilde ayarlarsan hiçbir sorun olmaz. Zaten okulun son haftaları gitmek mantıksız. Üstelik Ramazan'a denk geldi oruç tutuluyor.

Şuanda 6 özürsüz 3 özürlü devamsızlığım var. Benim ileri ki haftalarda gitmeyip devamsızlığı özürlü girilmesini istiyorum. Absürt mü? Ortalama 10 gün gitmeyeceğim. Yani bu haftadan sonra gitmeyeceğim. Zaten haftaya değil sonraki hafta 3 gün bayram tatili.

Özürsüz devamsızlığınızın iki gününü özürlüye çevirtirseniz takdir/teşekkür alamama durumunuz ortadan kalkar. Ondan sonra zaten 20 gün sınırını geçmediği için özürlüye çevirtebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı