Çözüldü Özürlü devamsızlıkta 20 gün sınırı var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ak1n1

Zeptopat
Merhaba, benim devamsızlık hakkımın şu anda 15 özürlü, 3.5 özürsüz olarak kullandım. Belge almak istediğim için 5 günü geçirmemem gerek; özürlü devamsızlığı bu yüzden özürlü devamsızlık kullanmak istiyorum. Ancak özürsüzde 10 gün sınırı olduğu gibi, özürlüde de 20 gün sınırı var mı, söyleyebilir misiniz? Yani 25 gün özürlü, 5 gün özürsüz devamsızlık yapabilir miyim?

Yorumu düzelteyim malum lise yıllarımız çoktan geçince sürekli değişiklikler oluyor. Özürlü ve özürsüz olarak toplamda 30 gün hakkınız var, özürlü 25 özürsüz 5 de olabilir dediğiniz gibi kalmazsınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Bizim müdür yardımcısı bunun açıklamasını yaptı özürlü 10 günü geçerse sınıfta kalırsın zatende özürlü +. Özürsüz toplam 30 gün değil mi sınır? Yani sen şu an bu 3.5 günün üzerine 26 günlük özürlü devamsızlık yapabilirsin yani 20 gün sınırı yok özürlüde 25-26 falan da yapabilirsin özürlü. Burada maksat toplam 30'u geçmemekte. Benim sınıfımda şu an 6 gün özürsüz 22.5 gün özürlü devamsızlık yapan çocuk var ve o kalmıyor şu anda.

Özürlü de 20'yi geçerse kalırsınız. 20 özürlü 10 özürsüz toplam 30 gün hakkınız var.
Hocam, sizin gibi diyenler de var ama yarı yarıya cevaplar veriyor. Herkes, 'Bir hocama soruyorum, 20 gün sınırı var' diyor. 'Bir hocama soruyorum, toplam 30 günü geçmediği sürece rapor alabilirsin' diyor. Siz dediğinizden emin misiniz?

Hocam, sizin gibi diyenler de var ama yarı yarıya cevaplar veriyor. Herkes, 'Bir hocama soruyorum, 20 gün sınırı var' diyor. 'Bir hocama soruyorum, toplam 30 günü geçmediği sürece rapor alabilirsin' diyor. Siz dediğinizden emin misiniz?

Toplam 30 günü geçmeyecek. 20 gün diyen hocanız yanlış biliyor.

"Hocam, sizin gibi diyenler de var ama yarı yarıya cevaplar veriyor. Herkes, 'bir hocama soruyorum, 20 gün sınırı var' diyor. 'bir hocama soruyorum, toplam 30 günü geçmediği sürece rapor alabilirsin' diyor. Siz dediğinizden emin misiniz?"

Bak bizim sınıfta devamsızlıktan kim kalıyor kim kalmıyor listeleri atılıyor. Her ay e-Okul'dan indirip PDF'yi atıyor sınıf gruplarına müdür yardımcısı ve 22. 5 gün özürlüsü olan çocuğun yanında devamsızlıktan başarısız diye bir ibare yok dostum. Doğru bilgi şu 10 gün özürsüz sınırı var ama özürlüde bu yok. İstersen 29.5 gün özürlü yap kalmazsın. Toplamları 30'u geçmesin yeter.

Hayır yok. 25 gün özürlü 5 gün özürsüz olur. Detay: Rehber: Liselerde devamsızlık süresi kaç gündür?

Belge almak için de 5 gün sınırı yok artık. Çözüm: Özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçen öğrenci belge alabilir mi?

Yanlış bilgi vermeyelim.
Cevapladıgın için çok teşekkür ederim.

Bak bizim sınıfta devamsızlıktan kim kalıyor kim kalmıyor listeleri atılıyor. Her ay e-Okul'dan indirip PDF'yi atıyor sınıf gruplarına müdür yardımcısı ve 22. 5 gün özürlüsü olan çocuğun yanında devamsızlıktan başarısız diye bir ibare yok dostum. Doğru bilgi şu 10 gün özürsüz sınırı var ama özürlüde bu yok. İstersen 29.5 gün özürlü yap kalmazsın. Toplamları 30'u geçmesin yeter.
Anladım çok teşşekkürler anlattıgın için.

Geri
Yukarı