Özürsüz devamsızlık 10 gün olunca sınıfta kalınır mı?

Exellancy

Decapat
Özürsüz devamsızlıktan sınıfta kalmak için 10 günü geçmesi mi gerekiyor yoksa tam 10 günde mi sınıfta kalınıyor? Yani 9,5'da kalmıyorum, 10,5'da kalıyorum, tam 10 olunca kalınıyor mu geçiliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalınıyor diye biliyorum.

Artı -4 Eksi
Özürsüz 10.5 olunca kalırsın 10 ise sıkıntı yok ama özürlüye geçir sıkıntı yaşama özürlü devamsızlık hakkın varsa.

Özürsüz devamsızlıktan sınıfta kalmak için 10 günü geçmesi mi gerekiyor yoksa tam 10 günde mi sınıfta kalınıyor? Yani 9,5'da kalmıyorum, 10,5'da kalıyorum, tam 10 olunca kalınıyor mu geçiliyor mu?
10 gün olursa kalırsın yazan birinin yanlış bilgi olarak işaretlendiğini göz önünde bulundurursak, 10,5 kalınır 10'da geçilir.

Yönetmeliğin 36. maddesinin 5. fıkrasına göre ortaöğretim kurumlarında:

Devamsızlık süresi özürsüz (raporsuz) olarak 10 gün, özürlü (raporlu) olarak 20 gün olmak üzere toplamda 30 gündür.

Yani kuvvetle muhtemel problem oluşur en iyisi 10 güne ulaşmamak. Yani 10 gün olması iyi olmaz 9.5u geçmemeye çalış.
Belki 10 günle de geçebilirsin ama alınabilecek bir risk değil bence.

10,5 olunca kalırsınız diye biliyorum özürlü ye geçirebilirsiniz.

Hayır, 10 gün olduğunda kalmıyorsunuz. 10 günü aştığında kalıyorsunuz.
Yani, 10 buçuk olsa bile kalırsınız.

Tamam teşekkür ederim cevaplar için, şu an 8 de 2 gün daha gitmeyeceğim, o 2 günü özürlüye geçirmesi için babamdan okula gitmesini isteyecektim ama bir problem olur da gidemezse, 10 da kalınıyor mu diye sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı