Özyeğin Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik mi TOBB İşletme mi?

Daha fazla  
Merhaba. Geçen senelerdeki sıralamalara göre ikisi de tutuyor. İki üniversite hakkında da bilgisi olan varsa ne düşünüyor? Eğitim olarak vs çok bir soru işareti kalmadı aslında. Maddiyat ve yaşam olarak, iki üniversitedeki genel insan tipleri hakkında çekincelerim var. TOBB için böyle bir sıkıntım yok ama Özyeğin, gördüğüm kadarıyla, aşırı tiki bir okul gibi.

2 üniversiteye kıyaslarsak tabii ki özyeğin fakat çekinceleriniz doğru ama eğitim ve size sağlayacağı olanaklar özyeğinin öne geçiriyor.

Özyeğin'de sandığınız gibi aşırı tiki denilecek bir durum yok. Bu tür insanlar elbette var ancak bu kişilere çok sık rastlamazsınız. Bu tür kişiler genelde kendine benzer insanlarla gruplaşıp ayrı dolaşıyorlar, okulda dahi görmeniz zordur. Bunun dışında burstan bağımsız olarak öğrenciler çalışma ve rekabet içerisinde. Bu oran burssuzlar arasında daha yüksek olabilir. Burslular bazen rahatlıktan dolayı salabiliyor ancak bursu olmayan kişiler bu konuya daha çok dikkat edebiliyor.

İki tercih arasında üniversite ve şehir nedeniyle Özyeğin çok daha avantajlı bir seçim olacaktır. Özellikle istediğiniz bölüm için şehir ve üniversite faktörü önemli bir yere sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı