TOBB mu Özyeğin Üniversitesi mi?

Gvlo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, iki üniversitenin de iyi olduğunu düşünüyorum. Oldukça kararsız kaldım. Güzel gerekçelerle neden hangisini tercih etmem gerektiğini açıklarsanız sevinirim. Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

Özyeğin Üniversitesi.​

Ancak sanırım bu özel ve eğer burs almadıysanız fiyatlar biraz tuzlu haberiniz olsun. TOBB hakkında pek bir bilgim yok.

Evet ikisine de burslu girebiliyorum. İTÜ de var aslında ama yurtlarda fazla birikme varmış ve kampüsü o kadar hoşuma gitmedi.

Özyeğin öğrencisi olarak kesinlikle öneririm. TOBB, Türkiye'de çalışmaya yönelik eleman yetiştiriyor daha çok. Eğitim dili, staj sistemi gibi farklılıkları bulunuyor. Bunlar bazı öğrencilere göre güzel olsa da bir kesim çok yorucu olduğundan söz ediyor.

Özyeğin, akademik kadro olarak çok iyi düzeyde. Bu sayede çok iyi bir eğitim alabilirsiniz. Mühendislik bölümlerinde Türkiye'de alanında en iyilerden olan akademisyenler bulunuyor. İmkân bakımından da oldukça iyi ancak çalışmalısınız. Çalışan bir öğrenci olduğunuz sürece okul sizi sonuna kadar destekliyor.

Yurt konusunda ise genelde çoğu kişi sorun yaşamıyor. Öncelik sırası "Yurt burslu öğrenciler - Uluslararası öğrenciler - Şehir dışından gelen öğrenciler - İstanbul'daki öğrenciler" şeklinde ilerliyor. Yurtlar ise oldukça yeni ve otel odası seviyesinde denebilir. Bilkent, Boğaziçi, Koç gibi okullarda okuyan arkadaşlarımla kıyasladığımızda Özyeğin yurtlarının Türkiye'de en iyi olduğunu iddia edenler de var 😄

Farklı soruların olursa yanıtlamaktan mutluluk duyarım.

Geri
Yukarı