Office 2019 etkinleştirme sırasında "anahtar bloklandı" uyarısı

firatc01

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç yıl önce AliExpress üzerinden OEM ömür boyu Office 2019 anahtarı almıştım. Bunu tabii Outlook hesabımla ilişkilendirmiştim ve her format sonrasında (1 anakart) yükleme kimliğini Getcid'e girip kod alarak aktifleştirdim ve hiç sorun yaşamadım. Ancak geçenlerde ekran kartı ve M.2 SSD aldım Windows 10 temiz kurulum yapıp Office 2019'u tekrar etkinleştirdim. Sonrasında Windows'un kullanıcı adında Türkçe karakter kullandığım için ertesi gün ya da 2 gün sonra tekrar Windows kurdum. Ancak Office kurmayı unutmuşum ve bir hafta sonra Office 2019'u tekrar kurdum ve yükleme kimliğini Getcid'e girdiğimde "key blocked" yanıtı verdi. İnternette araştırdığım kadarıyla OEM satın alanlar daha hiç kullanmadan bu sorunla karşılaşıyor (daha önce kullanıldığı için yanılmıyorsam). Benim anlamadığım ise defalarca kullandığım benim anahtarım neden deaktif olmuş olabilir? Birisinin eline geçmiş olması imkansız bence-ki ilk aktif eden benim-, çünkü en son daha geçen hafta doğrulattım. Aklıma gelen ikinci fikir ise art arda format atıp kurmuş olmam ama anakartı değiştirmedim. Sizce problem neden kaynaklı olabilir? Son olarak Office 2019'u kurup kaldırarak yükleme kimliğini değiştiremedim. Ne yaparsam yükleme kimliği değişir?
Teşekkür ederim. İyi günler.

Aynı durum benim de başıma gelmişti, Office'i aldıktan yaklaşık 1-1.5 ay sonra etkinleştirmeye çalıştım, key blocked hatası aldım. Yalnız benimki retail keydi. Satıcıyla iletişime geçince yeni key vermişti, muhtemelen belirli bir süre aktifleştirmeyince başkasına satıyorlar. Sizinki de belki OEM yerine retaildir, o bir hafta süre içerisinde siz PC'nizden kaldırınca başkasına satılmış olabilir. OEM olduğunda gömülü oluyor çünkü, başkasının kullanamaması lazım.

Aynı durum benim de başıma gelmişti, Office'i aldıktan yaklaşık 1-1.5 ay sonra etkinleştirmeye çalıştım, key blocked hatası aldım. Yalnız benimki retail keydi. Satıcıyla iletişime geçince yeni key vermişti, muhtemelen belirli bir süre aktifleştirmeyince başkasına satıyorlar. Sizinki de belki OEM yerine retaildir, o bir hafta süre içerisinde siz PC'nizden kaldırınca başkasına satılmış olabilir. OEM olduğunda gömülü oluyor çünkü, başkasının kullanamaması lazım.
Evet şimdi siparişe baktım oem ya da retail olduğu yazmıyor. Muhtemelen retaildi. Ancak ne mağaza kalmış ne de ürün ilanı :)
Aslında biraz uygun fiyatlı olsa MS üzerinden alıp kafam rahat kullanmak isterim de 5200 liram yok office için verebileceğim. Acaba mevcut mail adresi üzerinden yeni key alsam tanımlamasını yapabilir miyim? Çünkü Microsoft'un tarif ettiği şekilde ürün anahtarı değişme seçenekleri bende çıkmadı.
Edit: Bu arada siz nereden almıştınız acaba?

Son düzenleme:
Evet şimdi siparişe baktım oem ya da retail olduğu yazmıyor. Muhtemelen retaildi. Ancak ne mağaza kalmış ne de ürün ilanı :)
Aslında biraz uygun fiyatlı olsa MS üzerinden alıp kafam rahat kullanmak isterim de 5200 liram yok office için verebileceğim. Acaba mevcut mail adresi üzerinden yeni key alsam tanımlamasını yapabilir miyim? Çünkü Microsoft'un tarif ettiği şekilde ürün anahtarı değişme seçenekleri bende çıkmadı.
Edit: Bu arada siz nereden almıştınız acaba?
Ben alalı uzun zaman oldu, Amazon üzerinden bir satıcıdan almıştım. Bence bilindik sitelerden (Amazon, N11, Trendyol vs.) puanı yüksek olanlardan alabilirsiniz. Ayrıca retail daha iyi bence, ilerde bilgisayarınızı veya anakartınızı değiştirseniz bile taşıyıp Office'inizi kullanmaya devam edersiniz. Aynı mailin üzerine kabul eder mi onu bilmiyorum, yanlış yönlendirmeyeyim.

Ben alalı uzun zaman oldu, Amazon üzerinden bir satıcıdan almıştım. Bence bilindik sitelerden (Amazon, N11, Trendyol vs.) puanı yüksek olanlardan alabilirsiniz. Ayrıca retail daha iyi bence, ilerde bilgisayarınızı veya anakartınızı değiştirseniz bile taşıyıp Office'inizi kullanmaya devam edersiniz. Aynı mailin üzerine kabul eder mi onu bilmiyorum, yanlış yönlendirmeyeyim.
Teşekkür ederim. Şimdilik sağlamlisans diye bir site buldum ve aldım yorumları olumlu gözüküyor bakalım ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı