Office Şablon-Sözleşme oluşturma

Daha fazla  
Herkese merhaba,

Aşağıdaki sözleşmeyi bilgisayar çıktısı ile doldurmamız gerektiğinden, excell ile sürekli boğuşuyoruz. Değerli evrak olduğundan fotokopisini çekip, ilgili yazılar ilgili yerlere denk geliyor mu diye yazıları sağa sola çekiştirip tekrar tekrar deniyoruz. Bu sözleşmeyi taratıp word-excel vs arka plana koyup da üzerine yazıları nasıl yazabiliriz? Aradım fakat bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

A2YZOr.jpg

Şöyle: Herhangi bir fotoğraf düzenleme programı ile (Paint kullanabilirsiniz o kadar profesyonel bir şeye gerek yok sizin işiniz için) bu resmi açıp metin kutusu koyarak yazı yazabilirsiniz.

Equinox cevap için sağolun.
Dediğiniz yolla/paint ile yaparsam çıktı aldığımda, orjinal sözleşmenin üzerine bir de siyah renkle yukarıdaki resimdekiler dahil herşeyi baskı yapacak. Ben resimi şablon gibi kullanıp yer belirlemek için arka planda görmek istiyorum. Sözleşmeyi printer' a koyduğumda sadece yazdıklarımın üzerine çıkması işimi görecek.

Şöyle,
Eğer o resme Paint'te yazı yazarsanız direk yazıcıdan TURMOB YMM Tasdik Sözleşmesi'nin üstüne yazdığınız yazılar oturmuş şekilde çıktı alırsınız.
Ama demek istediğiniz şey şu ise,
Yani sizin elinizde direk TURMOB YMM Tasdik Sözleşmesi'nin basılı olduğu kağıtlar varsa ve siz buna sadece yazı basacaksanız şu yöntem daha çok işinize gelecektir.

Excel yada Word'de (eğer sözleşmenin 1'e 1 şeklini taratıp bilgisayara aktardıysanız) resmi "Sayfa Arka Planı" altından sayfanın arkasında filigran şeklinde göreceksiniz. Sonra metin kutularıyla doldurulacak yerleri belirleyeceksiniz. Sonrada bu sözleşmenin basılı olduğu kağıdı yazıcıya koyup direk basacaksınız.

Not: Sayfa Arka Plan'ı yazıcıda yazılmaz. Sadece metinler yazdırılır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı