Ofis Bilgisayarları UYAP'a Girmiyor

Makaleler
1
Yer
/
Ofisteki bilgisayarlar perşembe gününden beri UYAP sistemine girmiyor. Problemin nereden kaynaklandığını bilmiyorum. UYAP Avukat Portal'a girmeye çalışırken Chrome DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası veriyor. e-İmza uygulamasıyla girerken de aynı hata var. Telefonumdan UYAP Avukat Portal'a giriyor, hücresel veriden bağlanınca problem yok. Anlam veremedim probleme. Bazen giriyoruz ama işimizi görürken UYAP atıyor bizi sistemden. Kafasına göre, bir bilgisayar bağlanırken diğer iki bilgisayar girmiyor. UYAP'ı arıyoruz ama sistemsel bir hata yok diyorlar. İnternet sağlayıcımız Türk Telekom bu arada. Onu aradık ama nafile. Bütün sitelere girebilirken UYAP bağlanmıyor bir türlü. Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

Bu siteye bir bakın;
Benim babam hergün kullanır avukat portalını ama bir sorunla karşılaşmadık hiç. Daha önce dilekçeye imza atarken hata veriyordu. Onu da Denetim masasından programlara girince "Relevant Knowledge" diye bir program var o programı kaldırarak sorunu çözmüştük.

UYAP her zaman en güncel JAVA sürümünü istiyor sanırım. Belirli bir JAVA sürümü isteyen farklı uygulamalarınız varsa, güncelleme yapmadan yeni bir kurulum olarak son sürümü yüklemeyi deneyin bir de. Biz hep böyle yapıyoruz. Aynı anda hem 6.35 hem de son sürüm JAVA kullanıyoruz. Son sürümü güncellerken de Program Ekle Kaldır'dan kaldırarak, yine son sürümü yeni sürüm olarak kurmanız gerekmekte.

Kolay gelsin.

Ofis güvenlik duvarından bu tarz bağlantılar engelliyse kaldırın. Önceden girebiliyor muydunuz?
Bu siteye bir bakın;
Benim babam hergün kullanır avukat portalını ama bir sorunla karşılaşmadık hiç. Daha önce dilekçeye imza atarken hata veriyordu. Onu da Denetim masasından programlara girince "Relevant Knowledge" diye bir program var o programı kaldırarak sorunu çözmüştük.
UYAP her zaman en güncel JAVA sürümünü istiyor sanırım. Belirli bir JAVA sürümü isteyen farklı uygulamalarınız varsa, güncelleme yapmadan yeni bir kurulum olarak son sürümü yüklemeyi deneyin bir de. Biz hep böyle yapıyoruz. Aynı anda hem 6.35 hem de son sürüm JAVA kullanıyoruz. Son sürümü güncellerken de Program Ekle Kaldır'dan kaldırarak, yine son sürümü yeni sürüm olarak kurmanız gerekmekte.

Kolay gelsin.

Java'da bir problem olduğunu sanmıyorum çünkü hiçbir bir değişiklik yapmadık Java'da. UYAP bilgi işlem merkezini aradık, bize eski sürüm Java kullanın dediler. Ama problemin internetimden kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü direk https://avukat.uyap.gov.tr/main/avukat/index.jsp linkine basınca DNS hatası veriyor. Java'dan girince şu hatayı veriyor:
Ekran Alıntısı.PNG

Elimiz kolumuz bağlandı. Adli yıl da başladı, işler yoğun haliyle. @Recep Baltaş @Ali Güngör yardım ederseniz çok seviniriz.

Ben site hiç açmıyor sandım ama açıyor, giriş yapmıyor anladığım kadarıyla(?) Elektronik imzanız normal çalışıyor mu peki? Onun süresi dolmuş olabilir mi? Şu an için Kamu SM'den KAŞİF'i indirip elektronik imzanızın geçerliliğini ve sağlamlığını kontrol etmenizi tavsiye edebiliyorum ancak.

Kolay gelsin.

Ben site hiç açmıyor sandım ama açıyor, giriş yapmıyor anladığım kadarıyla(?) Elektronik imzanız normal çalışıyor mu peki? Onun süresi dolmuş olabilir mi? Şu an için Kamu SM'den KAŞİF'i indirip elektronik imzanızın geçerliliğini ve sağlamlığını kontrol etmenizi tavsiye edebiliyorum ancak.

Kolay gelsin.
İmzalarda bir problem yok. Dökmanlar imzalanıyor. Hiçbir şekilde UYAP sitelerine erişemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı