Ofis işleri için monitör önerisi

Bütçe
2-3k

emrah.07

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar nereye bakarsam bakayım sürekli oyun monitörü, oyun şusu, oyun busu. Şu kadar hızlı vs. 2 haftadır kafayı yeme noktasına geldim :)

Ben macbooka bağlayıp, Excel-Word'de yazma, bolca PDF okuma, internet sitelerinden bir şeyler okuma amaçlı bir monitör almak istiyorum. Yapacağım en kompleks aktivite YouTube'dan bir şeyler izlemek olur.
Mac eski model, GeForce GT650M model ekran kartı varmış üzerinde, 2560x1440 çözünürlüğü destekliyor.
Ofis işleri için IPS öneriliyormuş.
Boyut olarak daha önce 24-1080p kullandım, fena değildi ama daha büyük bir monitör istiyorum bu defa.

O sebeple 27', 2K, IPS'e karar verdim. 27'te, 3 farklı dosyayı yan yana görebilirim diye düşünüyorum, yok rahat olmaz derseniz 24' alabilirim.

Sizlerden bana bu şartlara uygun, herhangi bir sıkıntısı olmayan, 5-6 ay sonra ihtiyacım kalmayınca rahatça satabileceğim bir monitör önerisi istiyorum. Rahatça satabilmek için oyuncuların tercih edeceği bir model olması işe yarar. Çok araştırdım, 2 model öne çıktı.

1. HP X27I => IPS, 2K, 27' oyun monitörü. 2400 civarı. Fazla kullanıcı yorumu bulamadım bunda, olanlar pozitif.
2. Dell P2720D => IPS, 2K, 27' ofis monitörü. 2600 civarı. Daha şık ama az satan bir model, 5-6 aya monitörle işim bitince satılır mı bilmiyorum.

Farklı önerilere de açığım. Pivot özelliği önemli değil, yukarı aşağı kalksın yeterli (açı değil).

Bütçe 2-3 bin civarı olabilir, ama ne kadar az o kadar iyi, 2 bin altı daha da iyi. Fazla kullanmayacağım, gerektiğinde elimin altında olsun yeter.

Bir de son olarak, 24-27 ikisini kullananlar hangisini öneriri? Ben daha önce 24' kullandım, 2 sayfayı yan yana okuyabiliyordum. Ama şimdi araştırma yapma, rapor oluşturma durumları olduğundan daha geniş ekran daha iyi olur diye 27 arıyorum. Mac desteklese 2 tane 24' bile olurdu ama maalesef. Sizce çok fark eder mi 24-27.
Boşa fazla para vermek istemem, 24' yeterse 1080p 24' alırım, daha hesaplı olur, 1500 altına çözerim.

Dostum HP 27f 75Hertz IPS FHD 5ms modelini kullanıyorum ikinci eli 1400 civarında hala satışı varmı bilmiyorum. Ancak bu ara bilgisayarımı satışa çıkaracağım ekranıda satabilirim ilgilenirsen görüşebiliriz.
Önerim HP 27 serisidir enerji verimliliği gayet iyi.

Dostum HP 27f 75Hertz IPS FHD 5ms modelini kullanıyorum ikinci eli 1400 civarında hala satışı varmı bilmiyorum. Ancak bu ara bilgisayarımı satışa çıkaracağım ekranıda satabilirim ilgilenirsen görüşebiliriz.
Önerim HP 27 serisidir enerji verimliliği gayet iyi.
Teşekkürler ama monitöre 60cm mesafeden yazı yazma - okuma işleri yapacağım. 27' de 2k altı uygun olmayacaktır.

Hocam baktım bu monitöre ama çok büyük, 32' abartı geldi. Pdf okuma, yazma yapacağım için mecburen bira yakından bakacağım, parlaklıktan kör olmak istemem :) Bizim mutfaktaki koca tv bile 32'.

Teşekkürler ama monitöre 60cm mesafeden yazı yazma - okuma işleri yapacağım. 27' de 2k altı uygun olmayacaktır.

Hocam baktım bu monitöre ama çok büyük, 32' abartı geldi. Pdf okuma, yazma yapacağım için mecburen bira yakından bakacağım, parlaklıktan kör olmak istemem :) Bizim mutfaktaki koca tv bile 32'.
Hocam bence almalısınız çünkü o fiyattan düşmez bir daha kolay kolay :D

Hocam bence almalısınız çünkü o fiyattan düşmez bir daha kolay kolay :D

Hocam 1-2 defa alacak oldum bu ekranı. Sonra mutfaktaki 7-8 yıllık 32' LG TV'yi söküp masaya koydum, bilgisayara bağladım. Gerçekten çok parlak oluyor, TV'ye dibinden bakmak gibi bir şey oluyor. Ben bir de Excel vs. çalışırken dalıyorum, gözlere zarar vermeyelim. Genel olarak şiddetli ışıkta beni biraz rahatsız ediyor, evde bile tavan lambaları yerine loş LED'leri kullanırım.

Şimdi sen söyleyince tekrar baktım, benim de içim gitti aslında, ekranı 4'e bölüp çalışmak bunda harika olur. Ama dediğim gibi, bütün görüş alanımı kaplayacak, 60cm mesafeden bakacağım. Muhtemelen baş ağrısı yapar. Her ne kadar F/P olsa da, bana uymaz gibi.

24 isterseniz
27 isterseniz:

24 isterseniz
27 isterseniz:
Teşekkür ediyorum öneriler için, ancak 27' olan VA panel. Ben renkler canlı olması için IPS istiyorum. Geçen hafta avm de teknosa vb. mağazaları saatlerce gezdim. Özellikle oyun monitörleri, çok hızlı, çözünürlüğü yüksek vs. ama görüntü bildiğin çamur gibi. 3 binlik monitör dahi aynı, o sebeple orayı gezdikten sonra kesinlikle IPS almalıyım diye karar aldım.

İlk monitörün konusunu dh de görüp bakmıştım ama 24 de 1080p de yeterli oluyor. 24' alacak olsam doğrudan dell p2419h modelini alacağım, hem fonksiyonel hem de ihtiyaçlarım için yeterli. Fakat 27' diye kafayı taktık bir kere.

Bu arada 2 haftadır satıştak bütün modelleri 5er 10ar defa incelemişimdir, ezberledim artık hepsini, fiyatlarını.

İlk mesajda linkini attığım hp x27i hakkında bir yorumunuz var mı?

Teşekkür ediyorum öneriler için, ancak 27' olan VA panel. Ben renkler canlı olması için IPS istiyorum. Geçen hafta AVM de Teknosa vb. mağazaları saatlerce gezdim. Özellikle oyun monitörleri, çok hızlı, çözünürlüğü yüksek vs. ama görüntü bildiğin çamur gibi. 3 binlik monitör dahi aynı, o sebeple orayı gezdikten sonra kesinlikle IPS almalıyım diye karar aldım.

İlk monitörün konusunu dh de görüp bakmıştım ama 24 de 1080p de yeterli oluyor. 24' alacak olsam doğrudan Dell P2419h modelini alacağım, hem fonksiyonel hem de ihtiyaçlarım için yeterli. Fakat 27' diye kafayı taktık bir kere.

Yeni konular

Geri
Yukarı