OHAL kararıyla deprem bölgesinde orman ve meralar yapılaşmaya açıldı

Bugün Erlik'ten Ülkemizde 80 sonrası terörü temizliyoruz diyerek nasıl da bu kanlı davayı bizzat devlet adına çalışan güvenlik güçleri ceplerini doldurmak için kullandılar onu dinledim, hala da dinliyorum olaylar o kadar karışık ki erlik gibi hızlı konuşan birisi bile bir bölüme 2 saat konuşuyor. Onlarca daha bölüm var.

Demem o ki bu ülkede bir şey gerçekten değişmemiş o da halkın acıları üzerinden cep dolduran büyükler. Bir insan böyle bir karar verirken korkar açıklama yapar diye düşündüm açıklama ise daha komik ve korkunç.

“06/02/2023 tarihinde vuku bulan depremler dolayısıyla genel hayata etkili afet bölgesi olarak kabul edilen yerlerde, afetten etkilenenlerin geçici veya kesin iskan alanları; fay hattına mesafesi, zemin elverişliliği, yerleşim merkezine yakınlığı gibi kriterler gözetilerek, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının yeni yerleşim yerlerinin tespitine ilişkin görev ve yetkileri saklı kalmak kaydıyla, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca resen belirlenerek ilgili kurumlara bildirilir. Bu belirleme yapılırken gereklilik bulunması halinde 25/2’1988 tarihli ve 4342 sayılı Mera Kanunu ile 31/8/1956 tarihli ve 6831 sayılı orman kanunun ek 16’ıncı maddesinde belirtilen alanlar da kullanılabilir.”

Ya siz ne zannediyorsunuz kendinizi yetki gizlemek böyle bir kurumun ne haddine sen şehircilik bakanlığısın AFAD'sın, ve en önemlisi benim ülkemden şehircilik adı altında benden gizli ne yapabilirsin ???

Ama normal bunlar arkadaşlar, muhaliflerin çok güvendiği 6'lı masa bile yukarıda adı geçen Şehircilik bakanlığını paylaşamadıkları için ne kavgalar verdiler. Hala da ortak karar vererek bu bakanlığı paylaşamadılar zira görüldüğü üzere her olayın ardından ciddi manada para cukkalanacak ender bakanlıklardan. İçişlerini kim ne yapsın ? En fazla cinayet - yandaş suçlu aklarsın. Şehircilik bakanlığından akladığınla ise bunların hepsini rüşvetle zaten yapar üzerine de Alman, Kıbrıs bankaların kabartır durursun.

* resen - Kimseye belirtmeden, bağımsız anlamına gelir. Yukarıdaki kararnameden anlaşılacağı üzere öyle çeviriyorlar ki normal Türk eğitimi almış çinko karbon vatandaş hiçbir şey anlamasın.

Geç bile kaldılar diyordum ben de tam! Adam hiçbir fırsatı kaçımıyor yahu.

Geri
Yukarı