"Ok Google" deyinceye kadar mikrofon kullanma işareti çıkmıyor

• Konuyu başlatan Vents
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 996

Vents

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar malum Android 12 geldi. Bir uygulama mikrofon veya kamera kullanıyorsa sol üstte ona göre işaret çıkmakta (Xiaomi telefonlara özelmi bilmiyorum)."ok Google" deyince Google asistan açılıyor fakat açılana kadar sol üstte mikrofon işareti çıkmıyor. "ok Google" dememi nasıl algılıyor mikrofonumu kullanmadan onu anlamıyorum. (yazım hatam olduysa affola)

Arkadaşlar malum Android 12 geldi. Bir uygulama mikrofon veya kamera kullanıyorsa sol üstte ona göre işaret çıkmakta (Xiaomi telefonlara özelmi bilmiyorum)."ok Google" deyince Google asistan açılıyor fakat açılana kadar sol üstte mikrofon işareti çıkmıyor. "ok Google" dememi nasıl algılıyor mikrofonumu kullanmadan onu anlamıyorum. (yazım hatam olduysa affola)

Bu yazılımsal bir şey, istenirse herhangi bir uygulamada bu özellik çalışmayabilir. Google insanlar rahatsız olmasın diye kapattırmıştır belki de.

Mikrofon üzerinden sürekli dinleme yapabilir. Siri o şekildeki çalışıyor sürekli sesleri dinliyor hey Siri komutu geldiğinde aktif oluyor.

Samsung kullanıyorum hem "ok Google" deyince hem de " hi Bixby" deyince mikrofon işareti çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı