Oksijen olmayan bir yerde yer çekimi olur mu?

Bunun yanında, atmosferimiz sadece oksijen gazı içermez. :)

%78 ile nitrojen gazı büyük birçoğunluğu kapsar. Onun arkasından %21 ile oksijen geliyor. Kalanları ise diğer gazlar.

Hocam ne yaptınız, öldürdünüz bizi. Nitrojen olsa dünyadaki hayat biter, o gaz azot gazı.
Havasız bir ortamsa sadece hava sürtünmesi uygulanmaz, bu da hareketleri daha yüksek verimlilik ve performans ile yapmanızı sağlar.

%18 değil miydi?
Dünya'nın atmosferinde yaklaşık olarak %78 oranında azot, %21 oranında oksijen bulunuyor. Geriye kalan yaklaşık %1'lik kısım ise başka elementlerden ve moleküllerden -örneğin argon, karbondioksit, metan- oluşuyor.
Kaynak: Atmosferde Neden Çok Miktarda Azot Var?.
Bunun yanında, atmosferimiz sadece Oksijen gazı içermez. :)

%78 ile Nitrojen gazı büyük bir çoğunluğu kapsar. Onun arkasından %21 ile Oksijen geliyor. Kalanları ise diğer gazlar.
%78 azot gazı bulunur hocam, nitrojeni %1'lik kısımdaki "diğer gazlar" bölümüne alabiliriz.

@Hamzz @AXCHNEER

Azot ya da nitrojen, simgesi N olan bir element olup atom numarası 7'dir.

Renksiz, kokusuz, tatsız ve intert bir gazdır. Azot, dünya atmosferinin yaklaşık %78'ini oluşturur ve tüm canlı dokularında bulunur. Azot ayrıca, amino asit, amonyak, nitrik asit, ve siyanür gibi önemli bileşikler de oluşturur.

Ben nitrojan sadece sıvı haldeyken kullanılıyor diye biliyordum.
@SideWinder şimdi hatırladım, NO2 molekülü nitrojandir, N veya N2 için nitrojan kullanılmaz.

BU tartışmayı uzatmak istemiyorum, ancak attığım Wikipedia linklerinde de anlaşılıyor.

NO2 Azot Dioksit ya da Nitrojen Dioksit olarka geçer. Nitrojen ve Azot, aynı şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı