Oksitlenme sıvı temasından ne kadar süre sonra başlar?

Muharremkes826

Femtopat
Daha fazla  
Selam. 2-3 gün önce bilgisayarım açıkken sıvı girdi kasanın içine. Anakartı açıp baktım oksitlenme falan yok. Ya da olacak mı? Sıvı temasdan ne kadar süre sonra başlıyor oksitlenme?

Oksitlenme başlayana kadar yeni sistemi dizersin. 😂

Öyle şıp diye başlayacak bir şey değil veya sırf su değdi diye oksitlenme süreci başlayacak diye bir kâide yok.
Ama oluşursa da su teması yüzünden oluşuyor değil mi? Peki ya oluşması ne kadar sürüyor? Yani anakarta su girdiyse ben bunu anlayamam mı?

Ama oluşursa da su teması yüzünden oluşuyor değil mi? Peki ya oluşması ne kadar sürüyor? Yani anakarta su girdiyse ben bunu anlayamam mı?
Endişelenmene gerek yok, bahsettiğin şeyi gözünle bile göremezsin ki hava sirkülasyonu ve anakarttaki sıcaklık falan göz önüne alındığınde problem çıkmaz.

Selam. 2-3 gün önce bilgisayarım açıkken sıvı girdi kasanın içine. Anakartı açıp baktım oksitlenme falan yok. Ya da olacak mı? Sıvı temasdan ne kadar süre sonra başlıyor oksitlenme?
Sana oksitlenmeden kurtulmanın yolunu anlatıyorum: Winkel kontak devre spreyi yağsız. Bunu alıyorsun su teması olan anakart gibi kartlara sıkıyorsun 30 dakika balkon gibi bir yerde mikrofiber bezin üzerinde bekletiyorsun oksitlenme vs kalmıyor.

Yılda bir kez evde olan tüm bilgisayarlarıma bu uygulamayı yaparım. Neme bağlı olarak elektronik devrelerde oksitlenme oluşabiliyor bu sprey ile pisliklerle beraber oksitlenmeyi de atabilirsiniz.

Geri
Yukarı