Oksitli SSD peçete ile bastırılarak silindi, zarar görmüş müdür?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba SSD'nin uç kısmındaki bakır tellerde oksitlenme gözlemledim ve ben bunu sonradan anladım. İlk başta elimle silmeyi denedim hafif bastırarak sonrasında hafif bir şekilde bastırarak peçeteyle silmeyi denedim. SSD zarar görmüş müdür?

Peçete bakır uçlara takılmadıysa zannetmiyorum zarar geldiğini ama neden peçete ile kuru kuru sürttün izopropil alkol varsa önce SSD'nin temas noktalarını silgiyle güzelce sil sonra üzerinden alkolle geç oksit kalıntılarını tertemiz yapar eski RAM'lerde bu uygulamayı yaparım çoğu zaman işe yarar donanımsal bir sorun olmadıkça.

Peçete bakır uçlara takılmadıysa zannetmiyorum zarar geldiğini ama neden peçete ile kuru kuru sürttün izopropil alkol varsa önce SSD'nin temas noktalarını silgiyle güzelce sil sonra üzerinden alkolle geç oksit kalıntılarını tertemiz yapar eski RAM'lerde bu uygulamayı yaparım çoğu zaman işe yarar donanımsal bir sorun olmadıkça.

Hocam SSD'nin tüm bakır çizgilerinde parlaklıktanmı bana öyle geliyor bilmiyorum telefon fenerini açıyorum bakıyorum bakırlarin üzerinde hepsinde ufak nokta var üretimlemi alakalı acaba.

Hocam SSD'nin tüm bakır çizgilerinde parlaklıktanmı bana öyle geliyor bilmiyorum telefon fenerini açıyorum bakıyorum bakırlarin üzerinde hepsinde ufak nokta var üretimlemi alakalı acaba.

O izler büyük ihtimal SSD'nin anakart üzerindeki pinlere temas etmesi sonucu oluşan izlerdir. Bakırlarda kopma kırılma sökülme tarzı hasar yoksa kafaya takılacak bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı