Okuduktan sonra Avrupa mı ABD mi?

• Konuyu başlatan umex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 123

umex

Centipat
Yer
Burdur/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 11 16 gb ram RTX 1650 ti i5 10. nesil
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Şimdi benim kafamda bazı planlar var. Askeriye okuyup USA Army'a katılsam geçimimi sağlarım, rahhatça da yaşarım. Ama Amerikada'da devlet yok gibi. Yani sosyal destek yok ya da neredeyse yok, bir ambulans çağırırsanız aşırı derecede para alıyorlar, yani demek istediğim şu, Avrupa'da da böyle hayat yaşanabilecek bir tek İsviçre geldi. Sizin başka ülke fikirleriniz var mı? Ayrıca İsviçre ile ABD arasında farklar nelerdir? Ya da İsviçre'den ve Amerika'dan Avrupa'dan daha iyi bir ülke var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Şimdi benim kafamda bazı planlar var. Askeriye okuyup USA Army'a katılsam geçimimi sağlarım, rahhatça da yaşarım. Ama Amerikada'da devlet yok gibi. Yani sosyal destek yok ya da neredeyse yok, bir ambulans çağırırsanız aşırı derecede para alıyorlar, yani demek istediğim şu, Avrupa'da da böyle hayat yaşanabilecek bir tek İsviçre geldi. Sizin başka ülke fikirleriniz var mı? Ayrıca İsviçre ile ABD arasında farklar nelerdir? Ya da İsviçre'den ve Amerika'dan Avrupa'dan daha iyi bir ülke var mıdır?
Hollandanın, Norveçin, Almanyanın vs. Refah seviyesi çok yüksek.

Avrupa'da ortalama bir ücretle çalışıyorsanız en pahalı ülke İsviçre.

U. S Army'ye nasıl katılmayı düşünüyorsunuz? Basit mi ki o kadar?

Greencard sahibi katılabilir. Green Card sadece çekiliş ile verilmez. Ama kalıcı Green Card sahibi olması lazım onun şartlarını bilmiyorum. Fakat YouTuber birisi asker olmuştu Green Card ile alakalı bir konudan sebebini tam hatırlamıyorum ama daha kolay vatandaşlık içindi sanırım. Meksikalılar falan orduya katılıyordu bu sebeplerden ama işte detayını bilmiyorum.

Fakat konuyu açan arkadaşın Türkçesi biraz zayıf sanırım kendini ifade edememiş. Amerika'daki sağlık sistemi konusunda bilgisi eksik. Eyaletlere göre değişiyor o durum. İyi sağlık sigortasına sahip birisi dediği sorunu yaşamaz. Ambulans çağırmanız gerekirse 1K dolar kafadan çıkartırsınız ama sağlık sigortanızın kapsamında ise onlar öder. İyi sigorta yüzde 90 karşılar kötüsü 60 karşılar.

Yüksek fiyatlı hastane ücretlerini de hastaneler vergi kaçırmaya kullanıyor. Basit operasyonlara 200 bin dolar isteyen hastanelerin bazıları da çakabildiklerine çakmak üzerine kurulu. Sigortalarda o büyük bedellerin ben şu kadarını öderim diyor o ödediği miktardan bir bedel ödüyorsunuz diye hatırlıyorum ama Amerika'da yaşamadım tam durum nedir yarım biliyorum.

Arkadaşında yurt dışına okuduktan sonra gitmesi mümkün ama zor denesin şansını ne diyelim. İsviçre gibi ülkeler ise gitmesi kalması bayağı zor. Market fiyatlarını direkt 3-4 ile çarpmanız lazım. Ev bulmak ve yaşamak çok para istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı