Okul açılınca bilgisayar fiyatları düşer mi?

Düşer mi?

• Oy verenlerin toplamı
    69
benim şahsi fikrim büyük bir düşüş yaşancak çünkü çoğu ebeveyn çocuğunun güzel eğitim görebilmesi için notebook falan alıyor ve bilgisayar firmaları da parayı düşürüp baya bi kar yapma peşinde :,)
Şuan satışlar rekor düzeyde, neden fiyatı düşürsün ki? Zaten sundukları fiyatta peynir ekmek gibi satıyorlar.

Öncelikle fiyatın düşüp düşmeyeceği Dolar'a bağlı.
İkinci ise de okullar açılırsa daha da artar, he şu an da da artmıştır 3-5 ama eminim ki okul açılınca da arttıracaklar yani çok umut beklemeyin. Sistemler daha da pahalanacak şimdilik belki virüsü atlatırsak düşebilir ama sanmıyorum.

Bence firmalar uzaktan eğitimden dolayı doğan bilgisayar ihtiyacını kullanıp fırsattan istifade "indiragandi" yapacak.

Dolar düşmezse, hatta düşse bile düşmez.

Kesinlikle düşmez. Açık ve net! Hatta okul açılana kadar TL daha da değer kaybedecek ve vergiler de artacağı için aksine, kesinlikle fiyatlar artacaktır.

Beklemeyin, bekleyecekseniz paranızı dolara çevirip öyle bekleyin.
Aslında şu anda globalde Dolar yerine göre değer bile kaybedebiliyor. Ama ekonomimiz battığı için ve de TL'nin değeri uzaydan düşen meteor misali düştüğünden Türkiye piyasasında ise artıyor.
Döviz 10 senedir olduğu yerde duruyor. TL isimli arabanın ise geri vitese takıldığını düşünün. Arabanın içinde rakibiniz ilerlermiş gibi gözükür ama yukardan bakarsanız Dolar isimli arabanın el frenini çektiğini, TL isimli arabanın son sürat geri gittiğini açıkça görebilirsiniz.

Biden kazanırsa yıllardır el frenini çekmiş Dolar gaza bile dokunabilir.
Şu anda ben %50 altın, %50 dövizde tutulmasını düşünürüm bütçenin. Ülke içinde altını uzun vadede TL olarak aldığınız paranın üstüne bozdurursunuz zaten. Döviz bazında altın düşse bile bütçe %50-%50 saklanacağından döviz bazında altın düşerse bu sefer de döviz değer kazanmış demektir. :D
(Tabii Türkiye'de vergilerin artacağını varsaymazsak.)

Geri
Yukarı