Okul değiştirilince nasıl davranılmalıdır?

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Selam. Kavgadan dolayı okulumu değiştirdiler. Ortalaması 90 olan bir Anadolu lisesine verdiler (OBP yüksekti, okuldan atılıp nasıl gittin, demeyin.). Kavgacı birisi değilim, fazla üzerime geldiler kışkırtma vs. Her neyse, bu sene 10. sınıfa geçeceğim. Sınıfta arkamdan konuşurlar mı? Sonuçta onlar gece geçen seneden birbirlerini tanıyorlardı, ben ise daha yeni gideceğim. Çok fazla espri yapan biriyim arkadaş ortamında. Sizce olduğum gibi mi davranayım? Çok mu cıvık durur? Ya da ağırdan mı alayım? Yani sınıf ortamında sevilmek ve bir daha aynı şeyleri yaşamamak istiyorum. 11'e geçen varsa 10. sınıfta yeni birisi geldi mi, nasıldı durumlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye durduk yere arkandan konuşsunlar ki. Aşırı cıvık olmamak kaydıyla olduğun gibi davran, kafa adamlar varsa yadırgamazlar. Bizim okula 10. sınıfta gelen biri vardı. Birkaç ayda benden daha çok arkadaşı oldu. 11'de de gelen oldu, o da aramızdan biri gibi.
İnsanlara da bağlı ama. Ben 2 kez okul değiştirdim. İlk okulumda 5 ay kadar durmama rağmen bir sürü arkadaşım vardı, ortamın içindeydim. İkinci okula gelince nedense afalladım bayağı. Bir türlü alışamadım. Araya pandemi falan girdi sonra, iyice koptu işler. Ta iki sene sonra, 11'de alıştım.

Selam. Kavgadan dolayı okulumu değiştirdiler. Ortalaması 90 olan bir Anadolu lisesine verdiler (OBP yüksekti, okuldan atılıp nasıl gittin, demeyin.). Kavgacı birisi değilim, fazla üzerime geldiler kışkırtma vs. her neyse, bu sene 10. sınıfa geçeceğim. Sınıfta arkamdan konuşurlar mı? Sonuçta onlar gece geçen seneden birbirlerini tanıyorlardı, ben ise daha yeni gideceğim. Çok fazla espri yapan biriyim arkadaş ortamında. Sizce olduğum gibi mi davranayım? Çok mu cıvık durur? Ya da ağırdan mı alayım? Yani sınıf ortamında sevilmek ve bir daha aynı şeyleri yaşamamak istiyorum. 11'e geçen varsa 10. sınıfta yeni birisi geldi mi, nasıldı durumlar?

Sen neysen öyle davran inan kendin olmaktan daha güzel bir şey yok :D

Davranışlarına bağlı sonradan gelip herkesle daha çok samimiyet kuran insanlar da var bence alakası yok tabii asosyal bir insansan benim gibi ortamdan biraz çekinirsin ama sonra alışacaksın.

Geri
Yukarı