Okul dışı yapılabilecek eğitici etkinlikler

SeikalR

Decapat
Başlıkta gördüğünüz gibi okulun palavra olduğunu ve sadece saçma 2. dereceden ezbere denklem öğreten bir yer olarak görüyorum. Tamamen saçmalıktan ibaret garip ve temeli ezbere dayanan konuları beynime aşılayıp zihnimi kirletmesini istemiyorum. O yüzden hem zihnimi arındıracak hem de öğretici hatta gelir sağlayabileceğim bir hobi veya etkinlik varsa önerir misiniz? (Gelir sağlayabilmesi mühim değil daha çok öğretici ve orta derecede eğlenceli olabilir).

Başlıkta gördüğünüz gibi okulun palavra olduğunu ve sadece saçma 2. dereceden ezbere denklem öğreten bir yer olarak görüyorum. Tamamen saçmalıktan ibaret garip ve temeli ezbere dayanan konuları beynime aşılayıp zihnimi kirletmesini istemiyorum. O yüzden hem zihnimi arındıracak hem de öğretici hatta gelir sağlayabileceğim bir hobi veya etkinlik varsa önerir misiniz? (Gelir sağlayabilmesi mühim değil daha çok öğretici ve orta derecede eğlenceli olabilir).
Grafik tasarıma yönelebilirsiniz.

Tarih olabilir, tarihi diziler ve Yusuf Kayaalp gibi kanalları izleyip hem tarih öğrenir, hem eğlenir hem derslerde çok büyük avantajını görürsün.

CS ya da PUBG'ye yönel.

Ben sizin bilgisayar konusunda aranız nasıl bilmiyorum ama ölü bir fiyata CRT Monitör ve Pentium 3-4 veya Athlon XP veya 64'lü bir kasa bulup, restore edip nostalji masası kurabilirsiniz

Yazılım öğrenebilirsin. Mantığını ve sorun çözme yeteneğini de geliştirmiş olursun. İnsanların dediği gibi sıkıcı bir uğraş da değil. Bundan para kazanma ihtimalin de var. Bence Arduino ile robotik kodlama yaparak bu uğraşıyı sanal bir projeden çok gerçek hayatta kullanabileceğin bir icat veya sistematik bir alet yapabilirsin. Ve bu göründüğü kadar zor değil! Robot yapabilirsin, otomatik bitki sulayıcı gibi hayatı kolaylaştıracak modüller geliştirebilirsin. Çok eğlenceli bir uğraşı bana kalırsa. İlk başta herkeste olduğu gibi komplike gelebilir ancak mantığını biraz kavrayınca usta oluyorsun. İyi sosyaller :D

Geri
Yukarı