Okul döneminde hangi vakit oyun oynanabilir?

Merhaba,9. sınıfa geçtim ve 12 Eylül de okullar açılıyor. 27 Eylül'de ise FIFA 23 çıkıyor galiba, FIFA 19 da kariyer yapıyorum ve gayet eğlenceli ilerliyor. FIFA 23 alıp bunu devam ettirmek istiyorum. Olay şu ki: Nasıl bir tablo oluşturabilirim kendime? Sabah okula gidip 15:30'da çıkıp 16:00 da Fitness'e gidip 18.00 da çıkacağım eve varmam 18:20 dinlenmem, ödevleri yapmam ise 1 buçuk saat olsa saat 19:50 olur en gec 23:00 da yatacagimi düşünürsek hangi vakitte oynayabilirim oyunu?

Dostum bu sene 10. sınıfa geçeceğim. 9. sınıfı okul 1.si olarak bitirdim. Gününüz bayağı dolu dolu. Benim okul 13.30'da bitiyor 13.40'da evdeyim. Sonra 15e kadar spor yaparım yemek yerim. Sonrası benimdir 22.30 da yatarım. Zamanın kısıtlı olduğu için ödevlerini teneffüste yapabilirsin. Dersini dikkatli dinle haftada 1 geceni en azından dersleri gözden geçir. Ben kendimi bildim bileli sınavlara son gece çalışırım ve hep iyi notlar alırım. Önemli olan dersi derste öğrenmek diye düşünüyorum. Onun dışında okul olduğu hâlde günde 3-4 saat oyun oynuyordum sorun olmuyordu. Senin soruna gelirsek 20 de geç pcnin başına yatacağın zaman kalk yat. 3 saat yeter.

Dostum bu sene 10. sınıfa geçeceğim. 9. sınıfı okul 1.si olarak bitirdim. Gününüz bayağı dolu dolu. Benim okul 13.30'da bitiyor 13.40'da evdeyim. Sonra 15e kadar spor yaparım yemek yerim. Sonrası benimdir 22.30 da yatarım. Zamanın kısıtlı olduğu için ödevlerini teneffüste yapabilirsin. Dersini dikkatli dinle haftada 1 geceni en azından dersleri gözden geçir. Ben kendimi bildim bileli sınavlara son gece çalışırım ve hep iyi notlar alırım. Önemli olan dersi derste öğrenmek diye düşünüyorum. Onun dışında okul olduğu hâlde günde 3-4 saat oyun oynuyordum sorun olmuyordu. Senin soruna gelirsek 20 de geç pcnin başına yatacağın zaman kalk yat. 3 saat yeter.
Haklısın, ortaokuldayken dersleri dikkatle dinlemezdim.Sınava Son 2 gün kala çalışıp en fazla 75 alıyordum malesef.

Bence okuldan geldikten sonra dinlenip ödev yap, konu tekrarı yap(ben 30 dakika falan yapacağım). Sonra oyun oyna, ben aşırıya kaçmamak şartı ile istediğim kadar oynayacağım. Sonra yatmadan önce tekrar konu tekrarı yap. Benim planım şuan bu.

Derslere sınavlara 2 hafta kala çalışmak daha mantıklı, yukarılarda yazan olmuş.

(dersi derste dinlemek çok önemli, geçen sene ben dinlememiştim, bu sene dinleyeceğim. 😃)

Bende öyle yapıyorum, her gün çalışmak bana saçma geliyor, çalıştıkların 2-3 hafta sonra unutuluyor ve sınav zamanı bir daha çalışman gerekiyor.

Derslere sınavlara 2 hafta kala çalışmak daha mantıklı, yukarılarda yazan olmuş.

(dersi derste dinlemek çok önemli, geçen sene ben dinlememiştim, bu sene dinleyeceğim. 😃)

Bende öyle yapıyorum, her gün çalışmak bana saçma geliyor, çalıştıkların 2-3 hafta sonra unutuluyor ve sınav zamanı bir daha çalışman gerekiyor.
Haklısın her gün çalışmak zor olur gibi geliyor hem

Geri
Yukarı