Okul hakkındaki düşüncelerim

Okul aslında gerekli bir şey. Ama cehenneme çeviriyorlar. Sabahın köründe gidiyorsun akşam geliyorsun. Bi' de benim 3 gün etütüm var 2 saat geç geliyorum. Onun dışında bir ton ödev üstüne de LGS, TYT. Ama iyi yanları da var. Her türlü insanla karşılaşıyorsun. Benim şahsen en iyi arkadaşlarımın çoğu okul arkadaşımdır. Kendini de geliştirebiliyorsun fakat Dersler çok aşırı boş bilgiyle dolu. Matematiğe bir şey demiyorum. Hayatın çoğu alanında lazım zaten. Ama bir sözelci olarak şunu diyorum ki Türkçe çok boş şeylerle dolu. Bana ne zarf tümlecinden üleştirmesinden. Üstüne yetenekli insanlar da boşa gidiyor.

Ben de öyle buluyorum.

Gereksiz demiyorum zaten ilkokul 6'ya kadar uzatılıp zorunlu olmalı ve o 6 sürede mesleklerle ilgili bilgiler verilip 7'de meslek seçip sadece o alanı görmeli.

Ne kadar niteliksiz bir öğretim olsa da orta 4+4+4 sisteminin mantıklı olduğunu düşünüyorum(lise için konuşulacaksa ayrı lise eğitiminin berbatlığını çoğumuz biliyoruz). İlkokul 6 ya kadar meslek ile ilgili hiçbir şey sizin dikkatinizi çekemez bunu da her çoçuğun küçükken olmak istediği meslek ile yıllar sonunda değişen tercihlerinden anlarsınız orta 8'e kadar oyun/oyuncak çağındasınız zaten size birinin kalkıp "nasıl doktor olunucak" diye göstermesini ne kadar ciddiye alabilirsinizki ders bittikten sonra maç yapalım kafasındasınız.

Gereksiz demiyorum zaten ilkokul 6'ya kadar uzatılıp zorunlu olmalı ve o 6 sürede mesleklerle ilgili bilgiler verilip 7'de meslek seçip sadece o alanı görmeli.

Okulun tek güzel yanı arka sırada kankam ile vakit geçirmek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…