Okul hakkındaki düşüncelerim

Ben ders çalışmayan kafası derse odaklanmayan insanları anlamıyorum yani öğrencilik hayatında boş boş okula gelip boş boş gidenler ileride bir kariyeriniz olacak ailenizi kuracaksınız 30 40 yaşına gelipte baba parasımı yiyeceksiniz hazır paramı istiyorsunuz her gün çok çalışıp asgari ücret mi almak istiyorsununuz bir test kitabı çözen öğrenciye inek diye dalga geçen beyin yoksunları var siz o kişilere inek diyorsunuz ama ileride mühendis doktor olacaklar siz ise belki bir mesleğiniz bile olmayacak bunu size anlatmak istedim çünkü okuduğum okulda birçok böyle insanlar var.

Okul modern kölelikten başka bir şey değil boş bilgileri kafanıza sokup bir kağıt parçasıyla hayatımızı belirliyor zırva ortalama 40 kişiye 40 dakaom ders anlatıp tenefüste ihtiyaçlarını giderme vs modern hapishane diyebiliriz bu lanet sistem sagolsun bizi köle yapti bu yaşta hayatımın 10 senesi okulda geçti hayatımı gençliğimi sömürdü ha iyi kötü arkadaşım oldu sadece bunla avutuyorum kendimi.

Ya bir de aileler de çok kanser okulda bir yanlış küçük bir şeyde telefon ile bilgisayarı suçlayıp yasaklıyorlar güya profesörlerin dediğine göre iq düşürüyormuş. Oysa ki aksine kaliteli oyunlar iq bile yükseltiyor sosyalleşme becerisini arttırıyor
Okul modern kölelikten başka bir şey değil boş bilgileri kafanıza sokup bir kağıt parçasıyla hayatımızı belirliyor zırva ortalama 40 kişiye 40 dakaom ders anlatıp tenefüste ihtiyaçlarını giderme vs modern hapishane diyebiliriz bu lanet sistem sağ olsun bizi köle yapti bu yaşta hayatımın 10 senesi okulda geçti hayatımı gençliğimi sömürdü ha iyi kötü arkadaşım oldu sadece bununla avutuyorum kendimi.

Bende iyi arkadaş da olmadı ilkokuldakileri saymazsak.

Nedense böyle konuları ciddiye alamıyorum.
E yani nasıl alacaksın yaşlar 13-14 belki daha az. Blokla geç gitsin.
Okul modern kölelikten başka bir şey değil boş bilgileri kafanıza sokup bir kağıt parçasıyla hayatımızı belirliyor zırva ortalama 40 kişiye 40 dakaom ders anlatıp tenefüste ihtiyaçlarını giderme vs modern hapishane diyebiliriz bu lanet sistem sagolsun bizi köle yapti bu yaşta hayatımın 10 senesi okulda geçti hayatımı gençliğimi sömürdü ha iyi kötü arkadaşım oldu sadece bunla avutuyorum kendimi.
Evet öss de zekayı ölçmüyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı