Okul harçlığı ile para biriktirme

Arda Umul

Decapat
Daha fazla  
Orta sondayım ve normalde haftalik 100 TL aliyordum. Gunluk 20 TL oluyor ve haftalik aldigim icinde az bisi biriktirebiliyordum ve notlarim dusuk geldi diye harcligimi gunluk 10 TL yaptilar. Şunu da söyleyeyim sabah saat 8.50'den aksan saat 5'e kadar okuldayim. Normalde sabah 5 TL'ye kahvalti alirdim, hatta en ucuzu neyse onu alirim para biriksin diye. Yanina icecek bile almam, neyse saat 2.50 de 30 dk lik bir ara olur bizde o arada disarida bir tost kola yerdim ama simdi o parayi nasıl ayarlayacağım? Sabah 8'den aksam 5'e kadar oradayim. Eskiden olsa evet yine gideri vardi ama simdi fiyatlar malum ne yapmam lazim? Yediğim lokmayi sayiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evden yemek götürebilirsin ya da okulda alacaklarını marketten daha ucuza alıp çantana koyabilirsin. Birde derslerine biraz daha gayret gösterirsin.

5 TL ile gibi geçirmek zordur. Bence en az günlük 10 lira civarında harcan. 5 TL sadece ortaokul öğrencisine yeter.

Ben lisede bunun hesabını iyice yaptım. En az 10 TL günlük yiyecek olmalı.

Para biriktirmeye çalışman güzel ama bir işe gidip kendi paranı kazanırsan birkaç ayda birkaç bin liran olur zaten. İş bulmaya çalışman daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
O musluk suyunun temiz olduğunu düşünmüyorum. Ama evden yemek ve içecek götürülebilir diye düşünüyorum.

Hocam siz çalışın 2. sınavlarda halledersiniz tek çare çalışmak öğretmenlerden proje ödevi alıp ortalamanizo artırın oldukça yorucu olacak ama en sonunda notlarınız iyileşecek.

Orta sondayım ve normalde haftalik 100 TL aliyordum. Gunluk 20 TL oluyor ve haftalik aldigim icinde az bisi biriktirebiliyordum ve notlarim dusuk geldi diye harcligimi gunluk 10 TL yaptilar. Şunu da söyleyeyim sabah saat 8.50'den aksan saat 5'e kadar okuldayim. Normalde sabah 5 TL'ye kahvalti alirdim, hatta en ucuzu neyse onu alirim para biriksin diye. Yanina icecek bile almam, neyse saat 2.50 de 30 dk lik bir ara olur bizde o arada disarida bir tost kola yerdim ama simdi o parayi nasıl ayarlayacağım? Sabah 8'den aksam 5'e kadar oradayim. Eskiden olsa evet yine gideri vardi ama simdi fiyatlar malum ne yapmam lazim? Yediğim lokmayi sayiyorlar.
Ailenin notların düşük diye harçlığını azaltması cidden kötü bir durum. Evden yemek götürmen senin için iyi olur.

Geri
Yukarı