Okul harçlığı yetmiyor

Hocam BİM'de hazır dönerler oluyor ne kadar sağılıklı bilemem ama fiyatı en son 18tlyidi 23 TL olmuş olabilir ondan alabilirsiniz ekmek arası veya pilava koyabilirsiniz okul için 2-3 gün götürür herhaldeç.
A101'de BİM'dekiyle aynı fiyata beşler et döner var. Hiç değilse markası belli.

Salam ekmek ye. A101'de 6TL'ye piliç salam 4TL'ye ekmek var. Tüm ekmek 10TL'ye sandviç yiyorsun kantinden çok daha iyi.

Hocam okulunuzda yemekhane varsa ve yemekleri güzel çıkıyorsa genelllikle kantinden daha uygun ve doyurucu oluyor.
Ben sabahları kahvaltı etmeden öğlene kadar durabiliyorum bu benim bünyemle alakalı siz de sabah 20dk daha erken kalkıp evde kahvaltı ederseniz cebinizde biraz para kalır. İçecek gibi şeyleri içmeden duramıyorum derseniz Nescafe 2'si bir arada falan alıp matarayla okula götürebilirsiniz.
Hocam yemekhane 2. dönem başlıyor bu okulda önceki yıl öyleydi ve olursa ne az 40 TL olur diyolar. Matarayı herkes söyledi üzerine düşeyim matara konusunun :D En azından sıcak sıcak yudumlarım.

Tabii ki, hemen anlatıyorum.

İlk öncellikle 200TL ile makarna almaya gidiyoruz.
Yemeği evden götürüyorsun ve yiyorsun.
200 - 6.5 * 8'den 146TL para kalıyor.
Her gün öğlen yiyecek kadar seni karşılar.
Toplam 20 gün okula gidiyorsun, 20 * 2.5 = 50TL para kahveye verirsin.
146 - 50 = 94TL para cebinde kalır.
3TL'ye A101'den 1.5 litre su alsan ve evden doldurup getirsen.
91TL para cebinde kalır.

Hocam yazamadım yutkundum. Allah şu devirde öğrencilerin yardımcısı olsun. Işıklı günlere...

Tabii ki, hemen anlatıyorum.

İlk öncellikle 200TL ile makarna almaya gidiyoruz.
Yemeği evden götürüyorsun ve yiyorsun.
200 - 6.5 * 8'den 146TL para kalıyor.
Her gün öğlen yiyecek kadar seni karşılar.
Toplam 20 gün okula gidiyorsun, 20 * 2.5 = 50TL para kahveye verirsin.
146 - 50 = 94TL para cebinde kalır.
3TL'ye A101'den 1.5 litre su alsan ve evden doldurup getirsen.
91TL para cebinde kalır.
Teşekkürler hocam. Ailemle konuşayım ben bunuda.

200/5=40, günlük 40 TL benim okulumda tost, simit ve poğaça 4 TL, ayran 3 TL. Sorun senin okulunda, öğlen okul dışı çıkıp Çiğköfte yersen 15TL, 40 TL günlük fazla bile.

Liseli olduğunu varsayarak yazıyorum sabahları yulaf + yumurta yaparsan öğlene kadar tutar seni eve gitme imkanında varsa öğlende eve gidersin.

Hocam yemekhane 2. dönem başlıyor bu okulda önceki yıl öyleydi ve olursa ne az 40 TL olur diyorlar. Matarayı herkes söyledi üzerine düşeyim matara konusunun :D en azından sıcak sıcak yudumlarım.

Hocam benim okulumda yemekhane günlük 23 TL ve yemekler de 13 TL'ye göre iyi çıkıyor. 2. dönem başlaması saçma bir olaymış.

Hocam benim okulumda yemekhane günlük 23 TL ve yemekler de 13 TL'ye göre iyi çıkıyor. 2. dönem başlaması saçma bir olaymış.
Hocam benim olduğum konumdanda etkili olabilir. İzmirde yaşıyorum ve deniz kenarı okullarından birisi -ne kadar etkiler bilemiyorum- yani ortaokulda 7tl lik ayvalık tosta pahalı derdim liseye geçtim bir tost 18tl di. Bu yıl 28 olmuş. 2. dönem başlamasının sebebi bence düzeni oturtmak. Bu kararı 4-5 okulla beraber alıyor sanırım kantinci.

Geri
Yukarı