Okul harçlığımı nasıl biriktirebilirim?

Nacho.777

Decapat
Daha fazla  
İyi Sosyaller herkese. Uzatmadan direkt konuya gireceğim haftalık 100-150 lira arası bir para alıyorum okul harçlığı olarak. Biriktirmek istiyorum ama ne yaparsam yapayım bir türlü birikmiyor. Bu konu hakkında tavsiye verebilirseniz mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Ben dışarıdan yememeye dikkat ediyorum ama üniversite şartlarında hep uyamıyorum. Gittiğim üniversite için 4 otobüse binmem gerekiyor ama çarşı tarafına inerken yürüme iniyorum.

Biriktirmenin en temel kurali zaten gelirlerinin giderlerinden fazla olmasi, bunu saglarsan paran elbet birikecektir.

Giderlerinin hicbirinden kisamiyorsan mecburen gelirini bir sekilde arttirmalisin.

Paranın değeri yok ki, biriktirmenin bir anlamı kalmadı. Bak Oğuz Sasi diyor ki, her gün her şeye zam geliyor. O yüzden biriktirmeden yiyin paranızı. Aldınız aldınız diyor.

Biriktirmenin en temel kurali zaten gelirlerinin giderlerinden fazla olmasi, bunu saglarsan paran elbet birikecektir.

Giderlerinin hicbirinden kisamiyorsan mecburen gelirini bir sekilde arttirmalisin.

Sağ olun hocam.

Ben dışarıdan yememeye dikkat ediyorum ama üniversite şartlarında hep uyamıyorum. Gittiğim üniversite için 4 otobüse binmem gerekiyor ama çarşı tarafına inerken yürüme iniyorum.

Allah yardımcınız olsun hocam ben henüz lise öğrencisiyim şimdilik öyle bir sorunum yok.

Paranın değeri yok ki, biriktirmenin bir anlamı kalmadı. Bak oğuz sasi diyor ki, her gün her şeye zam geliyor. O yüzden biriktirmeden yiyin paranızı. Aldınız aldınız diyor.

İstesem de birikmiyor zaten ister istemez yiyorum parayı.

Son düzenleme:
Hocam mesela 150 lira aldiniz 50 lirasini atin kumbaraya. Ya da gunluk bir limit belirleyin. Bir de acikmadikca bir seyler almayin derim.

Sağ olun hocam. Asıl sıkıntım yemek zaten sabah 8 öğleden sonra 15.20 arası okulda oluyorum. O kadar zamanda aç kalamayacağım için yiyorum zaten parayı. Yine de sağ olun.

Bazı günler 10 ders, bazen 8 ders görüyorum. Simit ve evden getirdiğim yiyecekler ile aç kalmıyorum, param da cebime kalabiliyor. Şartlara göre değişir ama bundan daha iyi bir fikir gelmiyor aklıma.

Geri
Yukarı