Okul hisle mi, mantıkla mı seçilmelidir?

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir konuda (tercih dönemi hakkında) iki okul arasında kaldım.
Birine A okulu diyelim, diğeriB olsun.

A daha eski ve eski olduğundan yüzdeliği daha fazla. Başarısı biraz daha fazla ama A'ya gidersem mutsuz olacağım hissi var içimde. B'nin yüzdeliği daha az YKS başarısı ise A'ya yakın ama daha az. Fakat içimde B'de mutlu olacağım hissi var.
Mantığım A'yı seç puanı daha yüksek derken hislerim B'de mutlu olacaksın demekte.
Mantığım ve hislerim çakışıyor...

İnsanlar hislerine bakma demekte 2 defa tercihi onaylatırken başa B'yi yazdım ve bir daha düşün dediler. İçim içimi kemiriyor hislerime mi güvenmeliyim, mantığa mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden B'yi istiyorsunuz ki? Önceden hedef olarak belirleyip duygusallaştırdınız mı?
Yok, o öyle değil uzun hikaye.

Neden B'yi istiyorsunuz ki? Önceden hedef olarak belirleyip duygusallaştırdınız mı?
Hocam biraz geç oldu ama iki okul da neredeyse aynı. Ama biri fiziksel olarak daha gelişmiş.
Diğeri ise daha eski diye bir tık daha iyiler oraya gidiyor(A okuku). O yüzden o okulun başarısı bir tık daha iyi. Aslında aynılar. Ben de Byi seçtim o yüzden.

Son düzenleme:
Yok, o öyle değil uzun hikaye.

Hocam biraz geç oldu ama iki okul da neredeyse aynı. Ama biri fiziksel olarak daha gelişmiş.
Diğeri ise daha eski diye bir tık daha iyiler oraya gidiyor(A okuku). O yüzden o okulun başarısı bir tık daha iyi. Aslında aynılar. Ben de Byi seçtim o yüzden.
Fiziksel olarak daha iyi diye mi? Olabilir.
Yüzdelik dilimleri kaç ki?

Geri
Yukarı