Okul için Laptop mu iPad mi alınmalı?

Anladım. Siz Asus, Huawei, Acer arasından hangisini önerirsiniz? Lenovoya pek içim sinmedi de :D

i5 10. nesil swift 3 ü şimdi buldum ancak fiyatı 5000 tl. 5000'e çıkmam biraz zor gibi duruyor...

Acer'ın 16 saatlik bir iddiası varmış dikkatimi çekti.
Bir de 4. nesil amd ne zaman Türkiye'ye gelir bilginiz var mı?

Kalite bakımından Asus veya Huawei'nin ucuz modellerini çok önermem, Swift 3 serisi ve Thinkpad E serisi fiyatının hakkını veren laptoplardır.

4. nesil bazi laptoplar gelmeye başladı bile Ör. E15 4500U ve E15 4300U modelleri. Acer'in de bu tip işlemcili Swift 3 modelleri yakın bir zamanda piyasaya gelir diye düşünüyorum.
1595354632839.png

Merhaba dostlar. Yakın zamanda okullar açılacak ve bir laptop a ihtiyacım var.
İhtiyacım olan cihazın benim bir günümü kurtarması ve internet ile Office programlarında herhangi bir kasma, takılma yaşatmaması gerekiyor.

Bütçem 3500-5000 arası ancak 4500 üstüne çıkmayı pek istemiyorum :) 2 laptop arasındaydım şimdi işin içine bir de iPad 7 girdi.

Baktığım ilk cihaz bu. 4 GB RAM'i var ancak alırsam bir 4 daha taktırmayı düşünüyorum. Bundan tek korkum 1 günü çıkarıp çıkaramaması.
Fiyatı 3300 TL + RAM ve diğer şeyler ile birlikte 3500 tutar gibi duruyor.

Diğeri ise Huawei'nin Matebook D15 modeli. 256 GB SSD'si ve 8 GB RAM'i var. Önceden AMD kullanmadığım için işlemci ve ekran kartı hakkında pek bir bilgim yok ancak gayet iyi bir bilgisayar gibi duruyor.
Fiyatı 4500 TL ama önceki alışverişimden kalan bir indirim ile 3900 TL gibi bir fiyata geliyor olacak.

Son olarak kafamı karıştıran iPad 7. nesil ve klavyesi. IPad'de de 32 GB'ın yeterli olup olmayacağı konusunda karar veremedim. Google Drive kullanacağım için oradan da 15 GB ekleniyor dersek yeterli gibi duruyor aslında.

Araştırırken şöyle bir sitede iPad 7'nin 32 GB versiyonunu 2500 TL'ye buldum:

Yetkili satıcı falan diyor herhalde güvenilir bir site. Buradan alındığı zaman 32 GB - 2500 TL + 1179 TL = 3679 TL ve 128 GB - 3200 TL + 1179 TL = 4379 TL oluyor.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Huawei olan laptopu alın.

Huawei olan laptopu alın.

Arkadaş QC problemi sıkıntı çıkarabilir dedi o yüzden arada kaldım. Yoksa tercihimi huawei den yana kullanırdım. Biraz daha araştırayım.
Araştırdım dostlar. Huawei'nin alabileceğim iki modeli var D15 ve D14
Aralarında 500 tl gibi bir fark var. D14 bana indirim ile 4350 TL ve D15 de 3875 TL ye geliyor.

D14 modelinde klavye ışığı varken D15 te yokmuş. D14 modelinin bataryası daha güçlü ve ssd si 512 gb mış. Aralarında başka bir fark yok. Sizce alırsam hangisini almalıyım?
Bir diğer seçenek de Acer Swift 3

Son düzenleme:
Matebook D15'te disk yeri var. Ekleme yapılabiliyor. D14'de ise disk yerine batarya konulmuş. Şarjdan çıkardığın zaman ne kadar kullanacaksın? Cevap 2-4 saat civarındaysa D15 yeterli olur.

Matebook D15'te disk yeri var. Ekleme yapılabiliyor. D14'de ise disk yerine batarya konulmuş. Şarjdan çıkardığın zaman ne kadar kullanacaksın? Cevap 2-4 saat civarındaysa D15 yeterli olur.

Disk yerinden bahsetmeyi unutmuşum. Günde en az 3-4 saat kullanacağım.
Matebook D14 e karar verdim ancak 512 GB bana fazla bile. 256 GB lık daha uygun bi modeli olsa iyi olurdu aslında. Görüşleriniz için teşekkürler, yakın zamanda aldığımda deneyimlerimi paylaşırım..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı