Okul kıyafeti yasal mıdır?

Arkadaşlar insan hakları hukukunda insanların özgürlükleri birine zarar vermeye kadardır tam bilmiyorum olabilirim siz düzeltmesini okul kıyafeti yasal değilse veya zorunlu bir şey değilse ben bunu yargıya taşımaya hazırım.
Her okulun belli kuralları vardır ve okul kiyafeti okuldan okula değişmek olmak üzere yasaldır, yani hiçbir şey yapamazsınız.

Yasal ve hiçbir şey yapamazsın.
Her okulun belli kuralları vardır ve okul kiyafeti okuldan okula değişmek olmak üzere yasaldır, yani hiçbir şey yapamazsınız.
Abartmayın hiçbir şey yapamazsınız isterseniz okul kıyafeti giymeyin.
Ha öyle mi olmuş kanka?
Hiçbir şey yapamasın devletin kuralına meydan okumak gibi bir şey seninki.
MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir. (2) (Değişik: 8/7/2013-2013/5125 K.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz. 🤔

Bunu biraz araştırın.Gerekirse CİMER'e yazabilirsiniz bende bu şekilde düşünüyorum araştıracağım.

MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir. (2) (Değişik: 8/7/2013-2013/5125 K.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz. 🤔

Bunu biraz araştırın.Gerekirse CİMER'e yazabilirsiniz bende bu şekilde düşünüyorum araştıracağım.
(2) (Değişik: 8/7/2013-2013/5125 K.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz. Ancak, okul yönetimi ve okul-aile birliğinin koordinatörlüğünde, 4 üncü maddede yer alan sınırlamalara aykırı olmamak kaydıyla, velilerin yüzde ellisinden fazlasının muvafakati alınarak ilgili eğitim-öğretim yılı için okul kıyafeti veya kıyafetleri belirlenebilir. Bu fıkranın uygulanmasına dair usûl ve esaslar Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yönerge ile belirlenir.

İstersen yaz. Aldığın cevabı da buraya eklemeyi unutma.

(2) (değişik: 8/7/2013-2013/5125 k.) öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz. Ancak, okul yönetimi ve okul-aile birliğinin koordinatörlüğünde, 4 üncü maddede yer alan sınırlamalara aykırı olmamak kaydıyla, velilerin yüzde ellisinden fazlasının muvafakati alınarak ilgili eğitim-öğretim yılı için okul kıyafeti veya kıyafetleri belirlenebilir. Bu fıkranın uygulanmasına dair usûl ve esaslar millî eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan yönerge ile belirlenir.

Evet az önce bunu da gördüm. Fakat bizim okulu örnek vererek konuşayım ne bizim ne de başka velilere herhangi bir şey sorulmadı.

İstersen yaz. Aldığın cevabı da buraya eklemeyi unutma.
Şikayet edeceğim okul benim şikayet ettiğimi bilmezse yazacağım.

Geri
Yukarı