Okul mail hesabına arka arkaya gelen tuhaf mailler ne anlama geliyor?

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
Bugün okul mail hesabımla Outlook uygulamasından oturum açtım. Oturum açtığımda hesabıma neredeyse 1 aydır her gün onlarca tuhaf mail geldiğini gördüm. Tıpkı eklediğim ekran görüntüsündeki gibi.

Anladığım kadarıyla bu mailler şüpheli olduğu için Outlook hepsini engellemiş. Hepsinin altında şu yazı yazıyor:

Your message couldn't be delivered because you weren't recognized as a valid sender. The most common reason for this is that your email address is suspected of sending spam and it's no longer allowed to send email. Contact your email admin for assistance.

Mailler genellikle Almanca, Rusça gibi dillerde. Bazen de İngilizce.
"have a passionate day with the best woman"
"some girls will want to meet you today"
"have a nice weekend with the best girl"

gibi saçma sapan başlıklar var.

Her mailin üstünde "Teslim edilmez" şeklinde bir ibare var.

Bir de spam kutusunda bir tane mail'de benim hesabımı çaldıklarını iddia edip 1400 dolar ödemezsem bütün gizli dosyalarımı yayınlamakla tehdit etmişler.

İşin tuhafı bunlar hep okul mail'ime gelmiş.
Bir günde en az 10 tane saçma sapan mail gönderip durmuşlar. Gönderen hesaplara örnekler:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
G1wp83gj7jovkocsaafwceadhnzijf@mail.ruIn2yg3f87pnrbkrzcpabrviuyf7ntt@mail.ru

Bunu nasıl engelleyebilirim? Çünkü sürekli mail gelmeye devam ediyor. Yapmam gerekenler nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Screenshot_20220829-172335__01.jpg

Ben de öyle düşündüm ama engellemekle bitecek gibi değil. 1000 tane mail gelmiş ve yüzlerce gönderen var. Bunları toptan engellemek mümkün değil mi? Yoksa hesabı silmek mi gerekiyor?
Mailinizle değişik yerlere kaydolduysanız belki oradan mailiniiz alıp bu şekilde mail atmak için kullanıyorlardır. Okulmail adresini silemezsiniz ama öğrenci işlerine balvurursanız isim değişikliği yapılabilir. Şu anlık size bubşekilde mail atanları engellemekten başka çare yok gibi.

Mailinizle değişik yerlere kaydolduysanız belki oradan mailiniiz alıp bu şekilde mail atmak için kullanıyorlardır.
Hiçbir yere kaydolmadım hatta okul hesabı olduğu için hiçbir yerde kullanmadım. İşin tuhaf yanı da bu. Bunu nasıl bulabilmişler hayret ediyorum gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı