Okul müfredatına yeni bir ders ekleniyor: Kültür tarihi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milli Eğitim Bakanımız bakan olduktan sonra bıyık bırakıp kilo almış.

1659942760876.png

Öncesi.

1659942739398.png

Sonrası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun şu ki dediklerimi yalanlayamıyorsunuz!
Bu ülkeyi Atatürk kurmadı mı?
Atatürk Türkler için en iyi yönetim şekli cumhuriyettir demedi mi?
Cumhuriyet demokrasi demek değil mi?
Ve bu halk yani Atatürk'ün en üstün ırk olduğunu iddia ettiği bu halk demokratik yöntemlerle ak partiyi başa getirmedi mi?
Bu neyin ağlaması o zaman.

Sen dediklerim yalan mı ondan haber ver bana.
Bu halk araplaşmak istiyorsa sana ne oluyor da sanki çok üstün biriymişsin gibi ahkam kesiyorsun.

Atatürk dönemi sanayi beni ilgilendirmiyor. Ben Atatürk'ün kurduğu ülkenin 21. yüzyılda madenlerini kanadalıları n İngiliz'lerin işlettiğini. En çok kar eden şirketlerin zamanında bizi sömürmeye çalışan ülkelere ait olduğunu ve bunların 5'li çetesinin mal varlıklarını kurtuluş savaşında savaştığımız İngiltere'nin man adasında tuttuklarını söylüyorum. Sen Atatürk dönemi sanayi diyorsun.

O zaman sen ağlamada bunların önüne geç çünkü ben bu tür yobazlaşmayı kabul edemeyecek kadar kültürüme ihaneti kaldırabilen biri değilim. Arap bozması kültürümü ihlal eder ise karşısında dururum. Evet Atatürk en iyi yönetim şekli demokrasi dedi ama kusursuz demedi keza böyle bir halk neden bu iktidarı desteklemesin ki?

Bak Müslüman olmayan Araplar da var. Terörist olmayan Araplar da var.
Önderin olarak gördüğün kişinin gençliğe hitabesini oku. Oradaki Arapça sözcükleri çıkardığında bile ortada hitabe falan kalmıyor. Ki adamın adı da Mustafa Kemal. Yani Arapça bir ad. Bilmem anlatabildim mi? 850 yıl Arap dönmesi Rumların (Osmanlının) kölesi olanlar.
1100 yıldır Muhammed'in dininin mevalisi olanlar gelmiş burada Arapları aşağılıyor. Tam bir komedi🙂

Araplar dünyayı etkilerken siz ne yapıyordunuz?

Ahmet Haşim'in 1919 Anadolu raporunu oku.

Çok değil 100 yıl önce Anadolu halkının yaşantısı 4000 yıl önceki antik mısırlıların yaşantısından daha berbat.

"Önderin olarak gördüğün kişinin gençliğe hitabesini oku" demişsin. Eğer Türk değilsen ve Türklere hakaret ediyorsan laflarını geri al.

"Oradaki arapça sözcükleri çıkardığında bile ortada hitabe falan kalmıyor" diyorsun İlber Ortaylının Türklerin Tarihi adlı kitabını oku orada cevabı var.

"Mustafa Kemal Yani Arapça bir ad." Arap milletine bağlılığı değil, Peygamberine değer ve özlem, sevginin muhabbetinden dolayı bu isim ona verilmiştir. O da bu ismin hakkını layıkıyla taşımıştır.

"850 yıl Arap dönmesi Rumların (Osmanlının) kölesi olanlar." demişsin. 751 yılındaki talas savaşından sonra gelişen olaylar hakkında ne kadarını biliyorsunuz da Rumların/Osmanlının kölesi ifadesini kullanıyorsunuz.

"1100 yıldır Muhammed'in dininin mevalisi olanlar gelmiş burada Arapları aşağılıyor. Tam bir komedi🙂" Hz.Muhammed'in dininin mevalisini ne anlamda kullandınız? Asla ve asla Gök Tanrı inancından da geri durmadık. Herşeyin bir yaratıcısı var deyip "görünmeyene" inandık. İnancımız tek ilah inancıdır. Bu da Türk dilinde Tengri, Kuran dilinde Allah ismidir.

"Çok değil 100 yıl önce Anadolu halkının yaşantısı 4000 yıl önceki antik mısırlıların yaşantısından daha berbat." hakaret edemezsin. Senin bu cümleni günümüzde yaşayan hiç okula gitmemiş eğitimi olmayan bir insan bile diyemez iken SEN hangi Milletin adamısın ki bu ifadeyi Anadolu halkına yaftalıyorsun bu cüreti kimden alıyorsun.

Derhal sözlerini geri al. Özür dile.

"Önderin olarak gördüğün kişinin gençliğe hitabesini oku" demişsin. Eğer Türk değilsen ve Türklere hakaret ediyorsan laflarını geri al.

"Oradaki Arapça sözcükleri çıkardığında bile ortada hitabe falan kalmıyor" diyorsun İlber Ortaylı'nın Türklerin Tarihi adlı kitabını oku orada cevabı var.

"Mustafa Kemal Yani Arapça bir ad." Arap milletine bağlılığı değil, Peygamberine değer ve özlem, sevginin muhabbetinden dolayı bu isim ona verilmiştir. O da bu ismin hakkını layıkıyla taşımıştır.

"850 yıl Arap dönmesi Rumların (Osmanlının) kölesi olanlar." demişsin. 751 yılındaki talas savaşından sonra gelişen olaylar hakkında ne kadarını biliyorsunuz da Rumların/Osmanlının kölesi ifadesini kullanıyorsunuz.

"1100 yıldır Muhammed'in dininin mevalisi olanlar gelmiş burada Arapları aşağılıyor. Tam bir komedi🙂" Biz Hz. Muhammed'in dininin mevalisini ne anlamda kullandınız? Asla ve asla Gök Tanrı inancından da geri durmadık. Her şeyin bir yaratıcısı var deyip "görünmeyene" inandık. İnancımız tek ilah inancıdır. Bu da Türk dilinde Tengri, Kuran dilinde Allah is midir?

"Çok değil 100 yıl önce Anadolu halkının yaşantısı 4000 yıl önceki antik mısırlıların yaşantısından daha berbat." hakaret edemezsin. Senin bu cümleni günümüzde yaşayan hiç okula gitmemiş eğitimi olmayan bir insan bile diyemez iken sanki hangi milletin ada mısın ki bu ifadeyi Anadolu halkına yaftalıyorsun bu cüreti kimden alıyorsun.

Arkadaş bu e saçmalık! Adam orada kaynak vermiş Ahmet Haşim'in 1919 Anadolu raporu diye sen özür dile diyorsun!

Adam Türklere hakaret falan etmiyor ki nerenden anlıyorsun?

Bir de Gök Tanrı inancı falan demişsin. Çok çocukça bir yaklaşım.

"Oradaki arapça sözcükleri çıkardığında bile ortada hitabe falan kalmıyor" diyorsun İlber Ortaylının Türklerin Tarihi adlı kitabını oku orada cevabı var.

"1100 yıldır Muhammed'in dininin mevalisi olanlar gelmiş burada Arapları aşağılıyor. Tam bir komedi🙂" Biz Hz.Muhammed'in dininin mevalisini ne anlamda kullandınız? Asla ve asla Gök Tanrı inancından da geri durmadık. Herşeyin bir yaratıcısı var deyip "görünmeyene" inandık. İnancımız tek ilah inancıdır. Bu da Türk dilinde Tengri, Kuran dilinde Allah ismidir.

"Çok değil 100 yıl önce Anadolu halkının yaşantısı 4000 yıl önceki antik mısırlıların yaşantısından daha berbat." hakaret edemezsin. Senin bu cümleni günümüzde yaşayan hiç okula gitmemiş eğitimi olmayan bir insan bile diyemez iken sanki hangi milletin adamısın ki bu ifadeyi Anadolu halkına yaftalıyorsun bu cüreti kimden alıyorsun.

Söylemlerin Tarihle çelişiyor bide İlber Ortaylı'yı öneriyorsun ne iş?

Kaynak vererek konuşuyorum anlamıyorsun.

Türklere hakaret falan etmedim. Önderin olarak gördüğün kişi demek hakaretse etmişimdir.

"1100 yıldır Muhammed'in dininin mevalisi olanlar gelmiş burada Arapları aşağılıyor. Tam bir komedi🙂" Hz.Muhammed'in dininin mevalisini ne anlamda kullandınız? Asla ve asla Gök Tanrı inancından da geri durmadık. Herşeyin bir yaratıcısı var deyip "görünmeyene" inandık. İnancımız tek ilah inancıdır. Bu da Türk dilinde Tengri, Kuran dilinde Allah ismidir.

"Çok değil 100 yıl önce Anadolu halkının yaşantısı 4000 yıl önceki antik mısırlıların yaşantısından daha berbat." hakaret edemezsin. Senin bu cümleni günümüzde yaşayan hiç okula gitmemiş eğitimi olmayan bir insan bile diyemez iken SEN hangi Milletin adamısın ki bu ifadeyi Anadolu halkına yaftalıyorsun bu cüreti kimden alıyorsun.

Mevali ne demek biliyor musun?

Söylemlerin Tarihle çelişiyor bide İlber Ortaylı'yı öneriyorsun ne iş?

Kaynak vererek konuşuyorum anlamıyorsun.

Türklere hakaret falan etmedim. Önderin olarak gördüğün kişi demek hakaretse etmişimdir.

Mevali ne demek biliyor musun?

Tamam. Gerçekleri konuştuğum için özür dilerim.

Abi drama döndüren kişilere seslenmek istiyorum. Sizler İslamiyet'i bu hale getirdiniz. Sizler yüzünden gençler bu dinden soğuyor. Ve sizler yüzünden yobaz olarak görülüyoruz. Sonrasında verilen ders hakkındaki yorumum:
"Ben yeni bir dersin fayda getirdiği bir zaman dilimini görmedim." diyen çoğu kişiye de katılıyorum bence de asimileyi ilkokula getirmişken neden ortaöğretime kadar uzanan 8 yıla da koymayalım dediler. Arap kültürü ve mülteci sevdası aşılamayı deneyecekler. Saçma sapan hocalar getirelecek bu derslere de o nedenle bir sürü insan bu dersten kalacaktır diye de düşünüyorum.

O nedenle maalesef boyun eğmek zorundayız. Eşek gibi dinleyip hocayı haklı bulup sonrasında sözlü notu kovalayacağız.
Herkese şimdiden bu süreci kolay geçirmesi dileklerimi iletiyorum.

Ki bu sözler ona ait değil. Celal Şengör de söylüyor bunu. Sen git de biraz yabancı kaynaklardan araştır tarihi.

Ders özet: Lütfen yemekleri ve çorbaları ellerimiz ile yiyelim çatal veya kaşık ( gavur icatları) kullanmayalım. Bu davranış Arap kardeşlerimizin uyguladığı bir yemek yeme stratejisidir.

Yok yok, Atatürk gibi biri bir daha gelmez ya. Adam o zamanlar her şeyi düşünüp, görüp bu halk için en iyisini yapmaya gayret göstermiş. Bu lanet Araplardan ve etkisinden en iyi nasıl kurtuluruz diye düşünüp en iyi olanı yapmış Atatürk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı