Okul nakli nasıl yapılır?

shadow.lady_xml

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Okulu bırakmak istemiyorum. Sadece okul değiştirmek istiyorum. 12. sınıf olup staj yapıyorum. Gideceğim okulda aynı bölüm var fakat bu okula beni alırlar mı? Boş kontenjan gözüküyor ve üstelik bizim okulumuzdan kat kat daha iyi. Niye değiştirmek istiyorsun diye soracak olursanız. Hepinizden özür dilerim ama ağıza alınmayacak derecede şeylere maruz kaldım ve okul ortamında da ismim çıktı. Bu pis okulun öğrencileri ve öğretmenlerini defalarca kez şikayet etmeme rağmen sonuç alamadım. Ne olur yardım edin konu şaka değil aralıksız 2 gündür ağlıyorum. Ailemde bu konuda rahatsız. Çok sorumsuz da bir idare kadrosu var.
Yardımcı olabilecek yok mu? :(
Yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Okulu bırakmak istemiyorum. Sadece okul değiştirmek istiyorum. 12. sınıf olup staj yapıyorum. Gideceğim okulda aynı bölüm var fakat bu okula beni alırlar mı? Boş kontenjan gözüküyor ve üstelik bizim okulumuzdan kat kat daha iyi. Niye değiştirmek istiyorsun diye soracak olursanız. Hepinizden özür dilerim ama ağıza alınmayacak derecede şeylere maruz kaldım ve okul ortamında da ismim çıktı. Bu pis okulun öğrencileri ve öğretmenlerini defalarca kez şikayet etmeme rağmen sonuç alamadım. Ne olur yardım edin konu şaka değil aralıksız 2 gündür ağlıyorum. Ailemde bu konuda rahatsız. Çok sorumsuz da bir idare kadrosu var.
Yardımcı olabilecek yok mu? :(
Yardım edin lütfen.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE. @shadow.lady_xml madem çok yardım istiyorsun buyur. :)

e-Devlet'ten okul nakili nasıl yapılır?​

• e-Devlet Kapısı'ye giriş yapılır.
  • Sol menüden"kamu kurumları"seçeneği tıklanır.
  • Daha sonra sağ taraftan"milli eğitim bakanlığı"seçeneğine tıklanır. "MEB öğrenci nakil işlemleri"seçeneğine tıklanır.
  • Önünüze velisi olduğunuz öğrenciler listelenir.
  • Nakil yapmak istediğiniz öğrenci seçilir ve "veli nakil sistemine bağlan"seçeneğine tıklanır.
  • Önünüze çıkan seçeneklerden "evet"seçeneğine tıklanır.
  • Nakil başvurusu yapmak istediğiniz okulu "kurum"kısmından seçerek "başvuruyu kaydet"seçeneğine tıklanır. (alıntıdır kaynak: Lise nakil işlemleri 2021: Lise nakilleri nereden ve nasıl yapılır?)

Eğer okul özel ise, bazı özel okullarında müdüre gidip nakili o yapması lazım oluyor. Ama tabii ilk önce siz e-Okul'da deneyin.

Maalesef ki özel okul değil ve e-Okul'da biz nakil başvurusu ile alakalı hiçbir şey bulamadık. Okul ise pislik ile dolu artık kurtulmak için her şeyi yapmak istiyorum. Allahından bulsun hepsi.

Maalesef ki özel okul değil ve e-Okul'da biz nakil başvurusu ile alakalı hiçbir şey bulamadık. Okul ise pislik ile dolu artık kurtulmak için her şeyi yapmak istiyorum. Allahından bulsun hepsi.
Sanırım o zaman müdüre gitmeniz lazım, küçük bir imza atıyorsunuz ve nakilinizi yapıyor. Cuma günü sabahı ise sonuçlanıyor.

Aileniz ile müdürün yanına gidip konuşmayı denediniz mi peki?

Denedik olmuyor idare de sorumsuz.

e-Devlet'ten okul nakili nasıl yapılır?​

• e-Devlet Kapısı'ye giriş yapılır.
  • Sol menüden"kamu kurumları"seçeneği tıklanır.
  • Daha sonra sağ taraftan"milli eğitim bakanlığı"seçeneğine tıklanır. "MEB öğrenci nakil işlemleri"seçeneğine tıklanır.
  • Önünüze velisi olduğunuz öğrenciler listelenir.
  • Nakil yapmak istediğiniz öğrenci seçilir ve "veli nakil sistemine bağlan"seçeneğine tıklanır.
  • Önünüze çıkan seçeneklerden "evet"seçeneğine tıklanır.
  • Nakil başvurusu yapmak istediğiniz okulu "kurum"kısmından seçerek "başvuruyu kaydet"seçeneğine tıklanır. (alıntıdır kaynak: Lise nakil işlemleri 2021: Lise nakilleri nereden ve nasıl yapılır?)

Bunu sabah bir deneyeceğiz ama aklımda bir soru var mesela bir şart gerekir mi? E okulda T.C. ve okul numaramı yazdığımda bu okulda etrafımda olarak gözüküyor. Bu geçerli olur mu? Şansı artar mı?

Geri
Yukarı