Okul nakli sonrası pişmanlık

Skrotski

Hectopat
Yer
Romanya
Daha fazla  
Eski okulumdan keko çok diye ayrılmıştım oysa bana karışmıyorlardı bile ama ayrıldım, yeni geçtiğim okulda ise sınıf mevcudu 33 kişi eski okulumda 15'di.
Ve okulun bir mizah sayfasında bir fen lisesiyle karşılaştırma yapılıyor ve sıra nakil aldırdığım okula gelince keleşli adamlar koymuşlar iyice streslendim ön yargı mı bilmiyorum ama okuldakilerin keko olduğuna kanaat getirdim. Okul isimlerine bakınca rojda kelej mohammad abdolcabbar diye isimler var. Benim sınıfta yok neyse ki. OBP'si 79 sizce kötü müdür okul tahmini? Erken mi streslendim?

Merhaba, bu stresin nedeni pisikolojinize bağlıdır, yeni okulunuzdaki kişilere karşı ön yargılıysanız, ve eski okulunuza göre sizleri rahatsız edebileceklerini düşünmenizden veya eski okuldaki arkadaş ortamından ayrılmanız olabilir. Biraz okulda vakit geçirin, sınıf ortamına uyum sağlamaya çalışın. Belirttiğim gibi stresinizin sebebi okuldakiler hakkındaki ön yargınız olabilir. Okul meslek mi imam hatip mi yoksa düz Anadolu mu?

Nereye gidersen git o kekolar, kötü insanlar karşına çıkacak. Senin yarattığın dünyada senin insanların değiliz en nihayetinde. Alışman ve başa çıkmayı öğrenmen gerekiyor, keşke böyle basit bir sebep için böyle büyük bir adım atmasaydın düzenin için.

Kötü karşılaştırma yapmalarından dolayı neden ayrılmak istiyorsun ki? Onu anlamadım. Ona bakılırsa biz Türklere çoğu insan barbar diyor Arap gibisiniz diyor o zaman bizde yaşamayalım mı? Ben şuan lise son sınıfım açıkçası benim okulumda çok fazla "keko" diyebileceğimiz insanlarla dolu ve ilk okula geldiğimde bende aşırı sinirliydim hep gitmek istiyordum fakat 1-2 tane konuşup tanışacak insan buldum. Bazı insanların keko gibi gözüktüğüne bakma bazıları sırf ortama ayak uydurmak için öyle davranabiliyor bizzat kendi sınıfımdan biliyorum biraz sabret alışırsın.

Her gideceğin yerde her tür insan olacak. Buna alışman lazım.
İşte bu yüzden okul sistemi çok saçma, okulu eğlenme veya zorbalama yeri gibi görenlerin gelmemesi lazım. Biz oraya öğrenmeye ve bitirdiğimizde para kazanabilir hale gelebilmek için çalışıyoruz.

Nereye gidersen git o kekolar, kötü insanlar karşına çıkacak. Senin yarattığın dünyada senin insanların değiliz en nihayetinde. Alışman ve başa çıkmayı öğrenmen gerekiyor, keşke böyle basit bir sebep için böyle büyük bir adım atmasaydın düzenin için.
Kimse kimsenin insanı değil ama öğretmenler de senin köpeğin değil. Okula okumaya geliyorsun, hayvan gibi davranmaya değil. Sözüm size değil ama dediğimi anlamışsınızdır.

Geri
Yukarı