Okul okumak istemiyorum

Zengin olmanın kolay bir şey olmadığını biliyorum. Sadece 70 yaşlarımda ayaklarım tutmuyorken zengin olmak yerine 30'lu yaşlarımda parayı harcayabileceğim şekilde zengin olmak istiyorum. Ve bunun içinde çok şey araştırıyorum.
Hocam size şöyle söyleyeyim: Para asla mutluluk getirmez, şu yanılgıdan kurtulun derim. Eğer böyle düşünürseniz bir arpa boyu yol alamazsınız. Ortalamanın biraz üstünde bir hayatınız olsun rahatlayın.

Kısaca özetleyeceğim: Okul okumak istemiyorum ama okumazsam ne iş yapapıp zengin olacağımı bilmiyorum. Bana akıl verebilecek birisi var mı?

Cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: 6.sınıf ve 12 yaşındayım.

Dostum yaşın daha genç ve yeterli olgunlukta değilsin heleki böyle bir karar için.
Biraz ders çalış bak bakalım başarılı olmak ne kadar houşna gidiyor.
Daha önünü bir göremeden böyle bir karar vermemen lazım.

Bir sürü yolu var. Mesela kripto paralar. Çok kısa yoldan zengin olabilirsin kripto paralar ile ancak her şeyin sonu okula çıkıyor dostum. Sen matematik bilmeden, veri analizi bilmeden, borsa bilmeden nasıl işlemler yapacaksın? Ticarete atılmak istiyorsun diyelim. Sen bu yaşında kiminle ne ticareti yapacaksın? E-ticaret diyeceksin ancak 12 yaşındasın dostum. Yazılım ile uğraşmak ve freelancer olarak çalışmak istiyorsun diyelim. Yazılımın temel mantığı matematiktir, denklemlerdir, fonksiyonlardır. Güzel bir şekilde okulunu oku, liseye geç, (İyi bir lise önerimdir.)yok ben okumayacağım dersen bırakırsın lisede ancak bırakmazsan ve güzel bir üniversite kazanırsan işte o zaman zengin olursun. He ayrıca yazılıma başlamanı öneririm.
İlk önce teşekkür ederim.Yazılıma başlamak derken ne demek istedin?

Şu an bırakman hiç mantıklı değil. İnan ileride çok başın ağrır.

Hocam size şöyle söyleyeyim: Para asla mutluluk getirmez, şu yanılgıdan kurtulun derim. Eğer böyle düşünürseniz bir arpa boyu yol alamazsınız. Ortalamanın biraz üstünde bir hayatınız olsun rahatlayın.
Herkesin kendi bakış açısı.

İlk önce teşekkür ederim. Yazılıma başlamak derken ne demek istedin?

6. sınıfta başlama sen derslerine bak dostum. Yazılım okudun ee? Ne biliyorsun ortaokul mezunusun hadi lise mezunu ol kim seni neden işe alsın? Kendini kanıtlaman içinde okuldaki birçok şeyi okuyup yazılımda kendini geliştirmen gerek. Lisede bilişim bölümüne git meslek lisesi yani. Kurslara git sertifika al. Okuldada kendini kanıtlarsan işine yarıcaktır. Yazılıma LGS'den sonra göz gezdirebilirsin lisedede bölümüne gidersin hem evde hem okulda çalışırsın. 3 aylık tatildede kurslara gidersin.

İlk önce teşekkür ederim. Yazılıma başlamak derken ne demek istedin?

Herkesin kendi bakış açısı.

Böyle durumlarda genelde bakış açısı bir şey ifade etmiyor. Herkese baktığımda zengin olup mutlu olacağım deyip mutsuzlaşıyorlar. Markus persson mesela neden sattımki MC'yi der. Şimdi depresif ve yalnız.

Kısaca özetleyeceğim: Okul okumak istemiyorum ama okumazsam ne iş yapapıp zengin olacağımı bilmiyorum. Bana akıl verebilecek birisi var mı?

Cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: 6.sınıf ve 12 yaşındayım.

Öncelikle şimdiden böyle düşünüyorsan ile başlayan boş cümleleri umursama, ikincisi böyle hissetmen normal yaşın küçük ama yine de bir seviyeye kadar sevmesen de okumaya bak, liseye geçince yazları bir yerlerde çalışırsın istersen sonra açığa geçer normal vakitlerde de o işi yaparsın. İlerde de işin o olur. Ama şuan küçüksün ve 1-2 sene sonra böyle düşünmemen olası.

Yeni konular

Geri
Yukarı