Okul okumak istemiyorum

Instagram kullanmıyorum. Neden böyle düşündün anlamadım.

Saçma ve boş şeyler var okul okumanın gereksiz bir şey olduğunu söyleyen ve sanki çok kolaymış gibi dropshipping gibi şeyler yapmayı söyleyen videolar var.

Okulu neden okumak istemediğini bilmiyorum ama zengin olmak sandığın kadar kolay bir şey değil.

Daha çok küçüksün liseye kadar oku ailenin durumu nasıl bilmiyorum böyle düşünmen çok kötü ya şu yaşında eğlenmen eğitimine bakman lazımken böyle hükümetin ben. İlla çalışmak istiyorsan zanaat edineceksin sanayi olur esnaf olur ticaret olur.

Başka türlü nasıl zengin olunuyor ki?
Bir sürü yolu var. Mesela kripto paralar. Çok kısa yoldan zengin olabilirsin kripto paralar ile ancak her şeyin sonu okula çıkıyor dostum. Sen matematik bilmeden, veri analizi bilmeden, borsa bilmeden nasıl işlemler yapacaksın? Ticarete atılmak istiyorsun diyelim. Sen bu yaşında kiminle ne ticareti yapacaksın? E-ticaret diyeceksin ancak 12 yaşındasın dostum. Yazılım ile uğraşmak ve freelancer olarak çalışmak istiyorsun diyelim. Yazılımın temel mantığı matematiktir, denklemlerdir, fonksiyonlardır. Güzel bir şekilde okulunu oku, liseye geç, (İyi bir lise önerimdir.)yok ben okumayacağım dersen bırakırsın lisede ancak bırakmazsan ve güzel bir üniversite kazanırsan işte o zaman zengin olursun. He ayrıca yazılıma başlamanı öneririm.

Maalesef Instagram videoları işine yaramayacak. Okulunu lise sona kadar bitir. Sonrasında üniversite gitmiceksen bir yerde lise mezunu olarak çalışabilirsin ama artık lise mezunlarını iş tecrübesi olmadan hiçbir yere almicakları için koskoca bir yılını iş tecrübesine adicaksın. 6. sınıfsın daha zaten yavaş gel.

Saçma ve boş şeyler var okul okumanın gereksiz bir şey olduğunu söyleyen ve sanki çok kolaymış gibi dropshipping gibi şeyler yapmayı söyleyen videolar var.

Okulu neden okumak istemediğini bilmiyorum ama zengin olmak sandığın kadar kolay bir şey değil.

MrBeast'ı örnek veriyorlardı bir videoda. Adamın dedikleri kulağa o kadar saçma geliyor ki.

Zengin olmanın kolay bir şey olmadığını biliyorum. Sadece 70 yaşlarımda ayaklarım tutmuyorken zengin olmak yerine 30'lu yaşlarımda parayı harcayabileceğim şekilde zengin olmak istiyorum. Ve bunun içinde çok şey araştırıyorum.

Maalesef Instagram videoları işine yaramayacak. Okulunu lise sona kadar bitir. Sonrasında üniversite gitmiceksen bir yerde lise mezunu olarak çalışabilirsin ama artık lise mezunlarını iş tecrübesi olmadan hiçbir yere almicakları için koskoca bir yılını iş tecrübesine adicaksın. 6. sınıfsın daha zaten yavaş gel.
Lise okurum zaten ama derslerim kötü.Derslerim iyi olsa üni ye bile giderim.

Zengin olmanın kolay bir şey olmadığını biliyorum. Sadece 70 yaşlarımda ayaklarım tutmuyorken zengin olmak yerine 30'lu yaşlarımda parayı harcayabileceğim şekilde zengin olmak istiyorum. Ve bunun içinde çok şey araştırıyorum.

Lise okurum zaten ama derslerim kötü. Derslerim iyi olsa üniversite ye bile giderim.

6. sınıfta derslerin kötüyse git çalış bunlara kafa yorma.

Yeni konular

Geri
Yukarı