Okul ortalaması ve düşük LGS puanı ile nitelikli Anadolu lisesine gidilebilir mi?

Tamam teşekkürler.

Bir de şey soracağım illa evinin yakın olması lazım uzak olsa da gidilir mi?
İstanbul'dan örnek vereyim sen diyelim Bakırköy'de oturuyorsun ama istediğin okul Beşiktaş'da maalesef gidemezsin ancak Beşiktaş civarından adres almak için özel kiralanan daireler var 2000 Lira gibi paralara size bir ev kiralıyorlar 1 aylık adresinizi orası gösteriyorsunuz sonra o adres içerisinde bulunan orta okul başarı puanı ile alan tüm liselere gidebiliyorsunuz LGS ile alanlar hariç.

İstanbul'dan örnek vereyim sen diyelim bakırköy'de oturuyorsun ama istediğin okul Beşiktaş'da maalesef gidemezsin ancak Beşiktaş civarından adres almak için özel kiralanan daireler var 2000 lira gibi paralara size bir ev kiralıyorlar 1 aylık adresinizi orası gösteriyorsunuz sonra o adres içerisinde bulunan orta okul başarı puanı ile alan tüm liselere gidebiliyorsunuz LGS ile alanlar hariç.

Anladım teşekkürler.

LGS sınavından 320 vb. puan alacağım gibi duruyor. Yıl sonu ortalamam 90 üstü geliyor. Nitelikli Anadolu lisesine gidebilir miyim?

Ben LGS puanım yetmemesine rağmen nitelikli liseler yazmıştım,3.tercihim çıkmıştı sağlık meslek lisesi ama ortalama ile alan Anadolu lisesi daha iyi olduğunu düşündüğüm için nakil yaptım. Siz de ortalama ile alan okul tercih edecekseniz, önceki yıllar da aldığı puanlara veya teog ile aldığı puanlara bile bakabilirsiniz ya da köklü olup olmamasına, kadrosuna bakabilirsiniz. Uygun olursa çekinmeden yazabilirsiniz çünkü YKS yerleştirme oranına kadar bilgi veriyor okul. Yorumları varsa mutlaka bakın. Konuya cevap verecek olursam hayır gidemezsiniz. LGS sınav puanı ile alan liselere yani sınavlı liselere, LGS sınavından aldığınız puanlar ile sınavsız liselere ise OBP ile girebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ben LGS puanım yetmemesine rağmen nitelikli liseler yazmıştım,3.tercihim çıkmıştı sağlık meslek lisesi ama ortalama ile alan Anadolu lisesi daha iyi olduğunu düşündüğüm için nakil yaptım. Siz de ortalama ile alan okul tercih edecekseniz, önceki yıllarda aldığı puanlara veya teog ile aldığı puanlara bile bakabilirsiniz ya da köklü olup olmamasına, kadrosuna bakabilirsiniz. Uygun olursa çekinmeden yazabilirsiniz çünkü YKS yerleştirme oranına kadar bilgi veriyor okul. Yorumları varsa mutlaka bakın.

Hocam çok teşekkür ederim bayağı açıklı oldu.

Geri
Yukarı