Okul otomasyonu MSSQL veri tabanı nasıl yapılır?

muhammedqqw

Decapat
Yer
kalos
Daha fazla  
İyi akşamlar. Başlıkta da belirttiğim gibi SQL management Studio üzerinden yapmam gereken bir ödevim var. Bu da okul takip veri tabanı(okul otomasyonu aynı zamanda) bu konuda elinde SQL dosyası olan var mıdır? Acaba birçok sayfalara baktım fakat bulamadım yardımcı olabilirsiniz.

Ödevde C# form, Console veya MVC, ASP.NET kullanılacak mı yoksa amaç tablo oluşturup aralarında ilişki kurup göstermek mi?

C# kullanarak form ve grafiksel görüntü oluşturmayı bilmediğimizden tablolar arası ilişkilendirme yeteecektir lakin derslerimiz bir o kadar boş geçiyor ki tedirgin oluyorum standart bir okul veritabanıda lazım diyebilirim.

C# kullanarak form ve grafiksel görüntü oluşturmayı bilmediğimizden tablolar arası ilişkilendirme yeteecektir lakin derslerimiz bir o kadar boş geçiyor ki tedirgin oluyorum standart bir okul veritabanıda lazım diyebilirim.

Amaç sadece tabloları birbirine bağlayacaksınız. Ve hocanıza göstereceksiniz. Öyleyse okul otomasyonunda bulunan durumları tespit et. Ondan sonra tablo oluştururken tablo içini ona göre doldurursun. Sizin amacınız herhalde tablolar arası ilişki kurup tanımlamak.

Amaç sadece tabloları birbirine bağlayacaksınız. Ve hocanıza göstereceksiniz. Öyleyse okul otomasyonunda bulunan durumları tespit et. Ondan sonra tablo oluştururken tablo içini ona göre doldurursun. Sizin amacınız herhalde tablolar arası ilişki kurup tanımlamak.

Evet yaptım ama maalesef bir yere kadar becerebiliyorum + olarak örneklerden bakarak yapmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı