Okul saatinden önce gelip ilk derse alınmamak

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selam beyler, okula giriş saati 8, normalde hep bu saatten 1 2 dakika önce gelerek giriyordum. Bugün pazartesi olması dolayısıyla tören vardı, 8'e 5 kala okula geldiğimde tören bitmiş yukarı çıkıyorlardı. Okulun 1/3 benimle beraber girmişti. Herkes çıktıktan sonra bizi tören alanına aldılar, 1 müdür ve 2 müdür yardımcısı vardı. Biz tören alanındayken 2 müdür yardımcısı ve birçok öğretmen daha yeni geliyordu. Müdür 15 dakika konuştu, yok yazılıcaksınız dedi. Okul saatinden önce geldiğimiz halde, birçok müdür yardımcılarından ve öğretmenlerden önce geldiğimiz halde azar işittik yok yazıldık. 34 Kişilik sınıfımızda 14 kişi ilk derste vardı. Madem almıyorlar, yok yazacaklar çıkalım dedik, o zamanda görevli girin okula dedi. Okul giriş saatinden 5 dakika önce geldik, yok yazıldık, ilk derse alınmadık, çıkmaya çalışınca da izin vermediler. Başka yollarla dışarı çıktık. Onların yaptığı yasal bir şey mi ? Zaten yönetimin ne yaptığını iyi biliyoruz. Eve geldiğimde de önce bana kızdılar sonra madem öyle bir durum var gelelim okula dediler. Eğer yaptıkları yasal bir şey değilse ve bir daha tekrarlarsa tanıdıklarımızı da araya sokarak o müdürün canını sıkmak istiyorum :) ( Yasal olarak )

İstiklal marşına gelmediğin için disiplin cezası alabilirsin ama derse kesinlikle almak zorundalar. Senin yerinde olsam başlarını ağrıtabildiğim kadar ağrıtırdım.

Köşeme çekilip haftaya pazartesi aynı şeyi yapmalarını bekliyorum ve aynı şey olursa MEB'de olan tanıdıkları araya sokarak hakkımızı arıyorum. Otobüsle gelip, duraktan koşan arkadaşlarım bile var. Teşekkürler bilgiler için :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı