Okul yurdunda sorun olur mu?

knyd

Hectopat
Yer
Soul Society
Arkadaşlar, bu sene liseye geçiyorum ve okulumun yurdunda kalacağım. Yurt anıları olanlar anlatırsa veya neye dikkat etmem gerektiğini söylerseniz çok sevinirim. En merak ettiğim hırsızlık olayları oluyor mu? Okul: Bal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bu sene liseye geçiyorum ve okulumun yurdunda kalacağım. Yurt anıları olanlar anlatırsa veya neye dikkat etmem gerektiğini söylerseniz çok sevinirim. En merak ettiğim hırsızlık olayları oluyor mu? Okul: Bal.

Bahçelievler Anadolu lisesi olan bal ise sana söyleyeyim, o okulu gezmiştim, çok temiz insanlar hepsi, aktivitesi bol okuldur. Ama haritayla haberleşmek gerek, hatta okulun büyüklüğüyle dalga geçerekten "buluşmak istediğiniz yerlerin koordinatını mı veriyorsunuz?" demiştim. Okul kendi kendinin karesini falan almış, o kadar büyük. Ha eğer bağcılar ise, Allah yardımcın olsun.

Bahçelievler Anadolu lisesi olan bal ise sana söyleyeyim, o okulu gezmiştim, çok temiz insanlar hepsi, aktivitesi bol okuldur. Ama haritayla haberleşmek gerek, hatta okulun büyüklüğüyle dalga geçerekten "buluşmak istediğiniz yerlerin koordinatını mı veriyorsunuz?" demiştim. Okul kendi kendinin karesini falan almış, o kadar büyük. Ha eğer bağcılar ise, Allah yardımcın olsun.

Hocam Bornova.

Lise yurt hayatı, birçok üniversite yurt hayatına göre daha eğlenceli geçebilir, daha sağlam kalıcı uzun soluklu arkadaşlıklar dostluklar kurarsın. Zaten memleketin en güzel okullarından birinde okuyacakmışsın, hayırlı olsun.

Hırsızlık olayı olmayan yurt yok denecek kadar azdır. (Ben kendi lisemin ilk öğrencilerindendim, üst devremiz yoktu. Biz dolaplarımızı hiç kitlemezdik ama alt devreler geldikçe kitlemek zorunda kaldık hep.) Dolabına, kilidine, eşyalarına sahip çıkmaya bak. Açta açıkta bir şey bırakmamaya çalış, en azından belli bir süre alışana, ortamı havayı koklayana kadar.

Her türlü insanla karşılaşacaksın. Temiziyle, kirlisiyle, dürüstüyle, yalancısıyla vs. Donunu, atletini bile giymeye kalkan olabilir; diş fırçanı, tarağını kullanan da. :) Şahsi malzemelere sahip çıkmaya bak.

Okulun malzeme veriyor mu, neler veriyor bilemem, onu okuldan öğrenirsin ama banyo-el yüz havlularını, yedekli iç çamaşırlarını çoraplarını bol bol götür yanında. Hatta müsaade ediyorlarsa çarşafını yastık yüzünü de götürebilirsin ama bence gerek yok bu biraz şov olur.

Uyku hassasiyetin varsa kulak pamuğu, tıkacı alabilirsin, çünkü sağlam horlayanlar da çıkabilir. :)

Geri
Yukarı