Okul zorla deneme sınavı parası topluyor

Eski olduğuna %100 eminim öğretmenlerin sorumsuzluğu kabul edilemez ayrıca diğer öğrenciler full çekip hakkımıza giriyor. Ben yarın 444 0 632 yi arayıp konuşacağım daha fazla uzamasın konu hepinize teşekkür ederim iyi günler.
Aradın mı ne dediler? Bizim okuldada deneme için para istiyorlar 800 TL.

Bizim okulda öğrencilere sık sık deneme yapıyorlar.Sene başı kişi başı 12 deneme için 600TL para toplandı.Hocaların dersde işlediği kaynaklar içinde 1500-2000 arası para verdik.Ve daha ingilizce hocası haftaya iki kitap istiyor.Toplamları 750TL.He bunların hiçbiri zorunlu değil ama almazsan derslerde sürünürsün.Çünkü ne defter ne de MEB'in kitaplarını kullanıyoruz.İşin komik tarafı devlet okulundayım.

800 TL mi? 80 TL olmasın o?

Hocam kitaplar çok pahalı. Hemen hemen her dersten ikişer kitap aldık ortalaması 100 liradan. Zaten ing hocasına niye bu kadar pahalı deyince MEB'in kitapları çok zayıf, bunlar da yurt dışında üretildiği için pahalı diyor.

Hocam kitaplar çok pahalı. Hemen hemen her dersten ikişer kitap aldık ortalaması 100 liradan.
Özel okulda mı okuyorsunuz? Devlet okulunda okuyorum ve şu ana kadar hiç bir hocamız zorunlu olarak kaynak kitap aldırmadı.
Zaten ing hocasına niye bu kadar pahalı deyince MEB'in kitapları çok zayıf, bunlar da yurt dışında üretildiği için pahalı diyor.
Öğretmenlerimizin çoğu, MEB kitaplarının yeterli olduğunu söylüyor ve ben de buna katılıyorum.
O ''MEB'in kitapları çok kötü, yetersiz'' olayı bence artık geride kaldı.
Ayrıca bence İngilizce hocanız bir tık saçmalamış, eğer dil öğrencisi değilseniz İngilizce için fazladan 2 tane daha kitap almaya gerek yok. Devlet zaten Studybook ve Workbook olmak üzere 2 tane kitap dağıtıyor, daha ne ek kitabı?

Özel okulda mı okuyorsunuz? Devlet okulunda okuyorum ve şu ana kadar hiçbir hocamız zorunlu olarak kaynak kitap aldırmadı.

Öğretmenlerimizin çoğu, MEB kitaplarının yeterli olduğunu söylüyor ve ben de buna katılıyorum.
O "MEB'in kitapları çok kötü, yetersiz" olayı bence artık geride kaldı.
Ayrıca bence İngilizce hocanız bir tık saçmalamış, eğer dil öğrencisi değilseniz İngilizce için fazladan 2 tane daha kitap almaya gerek yok. Devlet zaten studybook ve workbook olmak üzere 2 tane kitap dağıtıyor, daha ne ek kitabı?

Devlet okulundayım(proje Anadolu lisesi).hocam MEB'in kitaplarında da ders işlenir ama çok fazla gereksiz bilgi var ve soru sayıları aldığımız kaynak kitaplara göre az. MEB'in ing kitaplarının hocanın aldırdıklarını görene kadar bende kötü görmezdim ama şu an bizde olanlara göre çok zayıf.

17015522823804192125823525897721.jpg

Şu an bunlar evde olanlar en az bir bu kadar da okulda dolabımda var. Üstteki iki İngilizce kitabını geçen sene 250-300TL ye(tam hatırlamıyorum) aldırdılar. Öğrencilerin bu kadar para harcamaya zorlanması gerçekten üzücü.

Bizim okulda öğrencilere sık sık deneme yapıyorlar.Sene başı kişi başı 12 deneme için 600TL para toplandı.Hocaların dersde işlediği kaynaklar içinde 1500-2000 arası para verdik.Ve daha ingilizce hocası haftaya iki kitap istiyor.Toplamları 750TL.He bunların hiçbiri zorunlu değil ama almazsan derslerde sürünürsün.Çünkü ne defter ne de MEB'in kitaplarını kullanıyoruz.İşin komik tarafı devlet okulundayım.

Hocam kitaplar çok pahalı. Hemen hemen her dersten ikişer kitap aldık ortalaması 100 liradan. Zaten ing hocasına niye bu kadar pahalı deyince MEB'in kitapları çok zayıf, bunlar da yurt dışında üretildiği için pahalı diyor.
Hocam şikayet edin 444 0 632 meb danışma ve şikayet hattı merak etmeyin gizliliğinizi korurlar okul ve hocalar için müfettiş gönderirler çünkü ek kitap aldırmak kesinlikle yasak hatta hocaların kaynak önermesi bile yasak alenen suç işliyorlar tr ekonomisinde bu kadar zorlamaya gerek yok insanları ayıp bişey.

H
Özel okulda mı okuyorsunuz? Devlet okulunda okuyorum ve şu ana kadar hiç bir hocamız zorunlu olarak kaynak kitap aldırmadı.

O ''MEB'in kitapları çok kötü, yetersiz'' olayı bence artık geride kaldı.
Ayrıca bence İngilizce hocanız bir tık saçmalamış, eğer dil öğrencisi değilseniz İngilizce için fazladan 2 tane daha kitap almaya gerek yok. Devlet zaten Studybook ve Workbook olmak üzere 2 tane kitap dağıtıyor, daha ne ek kitabh

Yeni konular

Geri
Yukarı