Okula cumartesi gitmek zorunlu mu?

Okuduğum lise Ankara'da çankayada ben keçiörendeyim bazı arkadaşlarım mamakda oturuyor. Okul LGS puanıyla alan bir okul olduğu için elmadağdan bile öğrenci alıyor ve yurdu yok ama yarın yani cumartesi günü sabah bayram etkinliğine gelmemiz zorunlu. Bunu sınıf öğretmenimize bir arkadaşım sormuş, hoca son söylenenden sonra bir daha yazmamış. Sizce gitmeli miyiz gitmezsek ceza alır mıyız?

Eki Görüntüle 1555940
Okul olmayan gün nasıl yoklama alınacak?

Almıyorlar denendi onaylandı👍 Benim evim yakın olduğu için, hemde öğretmenimle sınıf listesi işimiz olduğu için yarın katılacağım törene.

Normal prosedürü uygularlarsa hem hafta sonu hem de resmi tatil olduğu için yoklama falan almamaları gerekiyor. Hoş, alsalar bile sistemde girebilecekleri bir bölüm yok.
Eğer size bir görev verildiyse yapmanız gerekiyor. E okula da gelmediği gün olarak işleniyor arkadaşlarımın başına gelmişti. Tabi bu olay biraz okul yönetiminin inisiyatif bağlı. Hocasına durumu belirtirse sıkıntı olmaz.

Giremezler bir iki bu durumu uygulayabilecekleri bir yer yok benim kuzenim özelde okuyor ve onlarda cumartesi eğitim zorunlu bir de cumartesi zaten tatil üstüne resmi olarak da tatil kimse iş yapmaz sigortalılar vs.

Gitmek zorunlu değil. Yoklama falan da alınması imkansız. Mamak'ın neresinde oturuyorsun?

Mamakda oturmuyorum bir daha okursanız anlarsınız ben keçiörende oturuyorum arkadaşım mamakda oturuyor.

Normal prosedürü uygularlarsa hem hafta sonu hem de resmi tatil olduğu için yoklama falan almamaları gerekiyor. Hoş, alsalar bile sistemde girebilecekleri bir bölüm yok.

Bazı hocalar disiplin cezası demişti okulda çok kısıtlayıcı kıyafet konusundada çok sıkıyorlar mesela bir gün okula siyah kıyafetle gidersen almıyolar illa üzerinde okulun adı yazmalı.

Geri
Yukarı