Okula cumartesi gitmek zorunlu mu?

ekran

Hectopat
Makaleler
1
Okuduğum lise Ankara'da çankayada ben keçiörendeyim bazı arkadaşlarım mamakda oturuyor. Okul LGS puanıyla alan bir okul olduğu için elmadağdan bile öğrenci alıyor ve yurdu yok ama yarın yani cumartesi günü sabah bayram etkinliğine gelmemiz zorunlu. Bunu sınıf öğretmenimize bir arkadaşım sormuş, hoca son söylenenden sonra bir daha yazmamış. Sizce gitmeli miyiz gitmezsek ceza alır mıyız?

1666960472597.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuduğum lise Ankara'da çankayada ben keçiörendeyim bazı arkadaşlarım mamakda oturuyor. Okul LGS puanıyla alan bir okul olduğu için elmadağdan bile öğrenci alıyor ve yurdu yok ama yarın yani cumartesi günü sabah bayram etkinliğine gelmemiz zorunlu. Bunu sınıf öğretmenimize bir arkadaşım sormuş, hoca son söylenenden sonra bir daha yazmamış. Sizce gitmeli miyiz gitmezsek ceza alır mıyız?

Eki Görüntüle 1555940

Gitmek zorunlu değil. Yoklama falan da alınması imkansız. Mamak'ın neresinde oturuyorsun?

Korkutmak amacıyla yapıyorlar, gitmek zorunlu falan değil.
Normal prosedürü uygularlarsa disiplin cezası bile alabilir ama bu kadar ileri gideceklerini zannetmiyorum.

Cumartesi olmasa bile 29 Ekim resmi tatil, bizde okula gitmek yasak.

Normal prosedürü uygularlarsa disiplin cezası bile alabilir ama bu kadar ileri gideceklerini zannetmiyorum.
Normal prosedürü uygularlarsa hem hafta sonu hem de resmi tatil olduğu için yoklama falan almamaları gerekiyor. Hoş, alsalar bile sistemde girebilecekleri bir bölüm yok.

Geri
Yukarı