Okulda ağzım kokuyor

İlk olarak diş fırçalamak tek başına ağız kokusunu gidermez, biraz zor bir şey ama dişinizi de fırçalamanızı öneririm ayrıca diş ipi ile dişlerinizin arasını da temizlemeniz gerekmekte, başlangıçta zor ve acı verici olsa da zamanla alışıyorsunuz ve bağımlısı oluyorsunuz. Eğer hala koku devam ediyorsa ağzınızda çürük olabilir ve ondan kaynaklı koku oluşabilir eğer bu da yoksa son olarak midenizden kaynaklı bir koku olabilir.

Kısaca diş ipi kullanın, dilinizi fırçalayın eğer hala koku varsa doktora gidin.

Hocalarım haklısınız ancak kokup korkmadığını bilmiyorum sadece öyle hissediyorum.

Dediğim gibi tamamen psikolojik yorumumu bir daha okuyun ve değerlendirin. Tamamen psikoloji ile alakalı bir durum. Bir karşı cins ile yakın iseniz de bu durumlar daha çok yaşanıyor (psikolojik) olarak. Misvakı da bir deneyin derim.

Bir süreliğine ağız suyu kullanın, bi' öyle deneyin. Örnek olarak ben aktif olarak bunu kullanıyorum:
https://www.amazon.com.tr/listerine-cool-mint-ağız-bakım/dp/B004CWT3P0/

Tabii dişlerinizi fırçaladıktan 30 dakika sonra kullanmanız ve bu şekilde kullanmanız şiddetle öneririm, bir nebze fark edecektir.

Eğer değişmezse, mutlak bir diş doktorunuzla görüşün derim.

Geri
Yukarı