Okulda alay konusu olmak

yiğit321321

Decapat
Daha fazla  
Okulda alay konusu oluyorum sebebi ise alevi dinine sahip olmam alevi ile mizah şeyler atıyorlar ve sınıftaki herkes dalga geçiyor. Artık çok bunaldım bu durumdan sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz böyle olsaydınnız ben dalga geçmezdim Allah bir gün seni belki engelli bırakcak de.

Senin yapabileceğin pek bir şey yok bu onların ezikliğini gösterir, sen kendi halinde takılmaya devam et zaten ileride hiçbiriyle bağlantın olmayacak

Kendini ezdirmeyerek. Birisi senle alay mı etti, suratına lafı çakacaksın.

Ne zaman ki her laf ettiklerinde kendini ezdirmeyip gerekirse kavga ettiğinde o zaman alay konusu olmazsın.

Okulda alay konusu oluyorum sebebi ise alevi dinine sahip olmam alevi ile mizah şeyler atıyorlar ve sınıftaki herkes dalga geçiyor. Artık çok bunaldım bu durumdan sizce ne yapmalıyım?

Kimsenin inancını sorgulamak alay etmek haddine değil. Alevi değilim bazı şeyleri garip buluyorum ama Alevi olmak suç veya eziklik değildir. Cahil kişiye doğruyu anlatarak ömrünü tüketme sen de onu gibi onunla dalga vs geçip seviyesine inme.
Asla susma ama diş gösterene diş göster.

Hocam insanların diniyle, ırkıyla,ten rengiyle dalga geçilmez. Bu ırkçılığa girer. O kişileri müdür yardımcısına veya öğretmenine söyleyebilirsin gereğini yapacaktır. Laf dalaşına girme sakın daha da abartılar seni kışkırtıp kavgaya sürüklerler muhtemelen amaçları da bu.

Geri
Yukarı